SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray, Fatih Terim için Tahkim Kurulu’na başvuracak

Galatasaray, Fatih Terim'e verilen 5 maçlık men cezasına itiraz edeceğini duyurdu ve bu cezanın şampiyonluk mücadelelerine engel olmak amaçlı beyhude bir çaba olduğunun altını çizdi.

Güncellenme: 21:44, 24/12/2020
Galatasaray, Fatih Terim için Tahkim Kurulu’na başvuracak

Galatasaray Kulübü’nden Fatih Terim’e verilen 5 maçlık cezanın ardından açıklama geldi. Sarı-kırmızılı takım, Tahkim Kurulu’na itiraz edeceklerini duyurdu.

İLGİLİ HABER PFDK`dan Fatih Terim`e 5 maç ceza PFDK`dan Fatih Terim`e 5 maç ceza

Resmi siteden yapılan açıklama şu şekilde;

“Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun, teknik direktörümüz Fatih Terim’e verdiği beş maçlık ceza hakkaniyet ölçülerine uygun değildir.

Söz konusu kararın, adil ve kamuoyu vicdanına uygun şekilde verilmesi amacıyla Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu’na kulübümüz tarafından gerekli başvuru yapılacaktır.

Türk futbolunun üzerinde çirkin oyunların oynandığı şu günlerde, emsallerine göre verilen beş maçlık ağır cezanın Galatasaray’ı şampiyonluk yürüyüşünden uzaklaştırmak amaçlı yapılan maksatlı ve beyhude bir çalışma olduğu aşikârdır.

Bu cezayla birlikte, Covid-19 karantinası biter bitmez, idmansız şekilde Fatih Karagümrük – Galatasaray maçına verilen hakemin hangi maksatla atandığı açıkça ortaya çıkmıştır.

Camiamız, bu senaryoyu bir yerlerden hatırlamaktadır. Adalet ve hukuk ekseninde mücadelesini sonuna kadar sürdürecek olan camiamız kirli düzeni bozacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Galatasaray Spor Kulübü”

Yayınlanma Tarihi:20:24,