SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Silahlı saldırıya uğrayan Vahit Olgun, taburcu edildi

Makamında silahlı saldıra uğrayan Gümüşhanespor Kulübü Başkanı Vahit Olgun, hastaneden taburcu edildi. Olgun, yaşanan olay anını anlattı.

Güncellenme: 18:27, 17/12/2020

Geçtiğimiz hafta makamında uğradığı silahlı saldırı sonucu yaralanan 2. lig ekibi Gümüşhanespor Kulübü Başkanı Vahit Olgun tedavisinin ardından taburcu edildi.

Gümüşhane Devlet Hastanesi’nden çıkarken kızı Merve ve oğlu Furkan Olgun'la kameraların karşısına geçen Başkan Olgun, kendisini bekleyen gazetecilere yaptığı açıklamada tedavisi boyunca özellikle sağlık çalışanları başta olmak üzere katkı sağlayan, dualarıyla kendilerini yalnız bırakmayan herkese ayrı ayrı teşekkür etti ve soruları cevaplandırdı.

“VERİLMİŞ SADAKAMIZ VARMIŞ”

Dostları ve sevenlerinin varlığı ve dualarının kendilerini ayakta tuttuğunu kaydeden Olgun, “Verilmiş sadakamız varmış. Tasvip etmediğimiz bir olay oldu. Allah hiç kimseye göstermesin. Elhamdülillah şu anki sağlığım iyi. İstanbul'a dönüp evimizde 1 haftalık bir istirahat süreci yaşayacağım. 15 gün sonra inşallah normal hayatımıza dönebilecek seviyeye gelmiş olacağız. Uzaktan yakından bizleri arayan soran herkese, bir haftadır İstanbul'dan gelip gece gündüz burada gurbet hayatı yaşayan aile mensuplarına da ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Olayın sebebiyle ilgili bir soruyu cevaplandıran Başkan Olgun, “Olayın sebebini ben de bilmiyorum. Hiç konuşma fırsatımız olmadan olay cereyan etti. Ama hadise adli makamlara intikal ettiği için şu anda da öncelikli olarak canımızın sağlığına şükrettiğimiz için olay hakkında konuşmamın çok doğru olacağını düşünmüyorum. İnşallah arka planlarını, ön planlarını siz de görürsünüz, biz de görürüz. Ve belki daha detaylı bilgiler edindikten sonra daha sağlıklı bir şekilde konuşabiliriz. Şu an acımızın tazeliğiyle farklı bir şeyler konuşmak istemiyorum. İnşallah gelecek günlerde hepsi aydınlanır, adalet yerini bulur ve hiçbir şey karanlıkta kalmaz” diye konuştu.

Olay anında makam odasında neler konuşulduğuyla ilgili başka bir soruyu cevaplandıran Olgun, “Ben görüşmek isteyen herkesle görüşüyorum. 14 günlük ara dönemle ilgili bir şeyler konuşulacak mı diye düşündüm. Çok konuşulabilen bir şey olmadı. Konuşma ortamı olmadı. Yeni gelmiştim, arkadaşlar vardı. Durum değerlendirmesi yapmıştık. Misafirler geldi deyince ben arkadaşlarıma durum değerlendirmesini sonra yapalım misafirleri bekletmeyelim düşüncesiyle hareket ettim. Çok konuşulan bir şey olmadı” şeklinde konuştu.

Başkan Olgun, açıklamasının ardından araçla İstanbul'a seyahat etmek üzere yola çıktı.

Olayın ardından zanlılar İsmail K. ile Murat E. Jandarma ekipleri tarafından Yukarı Alıçlı köyünde yakalanmış, Olgun'a ateş eden İsmail K. “Kasten adam öldürmeye teşebbüs”, yanındaki Murat E. ise “Kasten adam öldürmeye teşebbüs suçuna yardım etme” suçlamasıyla tutuklanarak ceza evine gönderilmişti.

Yayınlanma Tarihi:17:45,