SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ryan Babel: Bütün sporlarda bu olayların yaşanmasına karşıyım

Galatasaray'ın Hollandalı futbolcusu Ryan Babel, ''Bütün sporlarda bu olayların yaşanmasına karşıyım. Bence her şey iyi olacak. Sakın endişelenme. Bu mücadeleyi biz kazanacağız'' dedi.

Güncellenme: 17:01, 09/12/2020
Ryan Babel: Bütün sporlarda bu olayların yaşanmasına karşıyım

Paris Saint-Germain ile İstanbul Başakşehir’in karşı karşıya geldiği UEFA Şampiyonlar Ligi H Grubu 6’ncı ve son maçında 4’üncü hakem Constantin Sebastian Coltescu damgasını vurdu. Başakşehir’in yardımcı antrenörü Pierre Webo’ya ırkçı söylemlerde bulunan Sebastian Coltescu’ya bir tepki de Galatasaraylı Ryan Babelden geldi. Skorerden Nergis Aşkına konuşan Ryan Babel, öütün spor faaliyetlerinde ırkçılığa karşı olduğunu belirterek, “Webo kardeşim, bu konuda arkandayım ve seni destekliyorum. Biliyorum ki senin için en iyisi olacak. Bütün sporlarda bu olayların yaşanmasına karşıyım. Bence her şey iyi olacak. Sakın endişelenme. Bu mücadeleyi biz kazanacağız” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABER Son dakika... UEFA, Webo`nun kırmızı kartının iptal edildiğini açıkladı Son dakika... UEFA, Webo`nun kırmızı kartının iptal edildiğini açıkladı