SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şenol Güneş: Diğerleri Hollanda’dan daha uygundu

2022 Dünya Kupası Elemeleri kura çekimi sonrasında açıklamalarda bulunan A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, ''Hollanda'nin yerine diğerlerini isterdim'' dedi.

Güncellenme: 21:34, 07/12/2020
Şenol Güneş: Diğerleri Hollanda’dan daha uygundu

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, Dünya Kupası Elemeleri kura çekimi sonrasında açıklamalarda bulundu. Grubu değerlendiren Güneş, “Kura hayırlı olsun. Rakiplerimiz elbette birileri olacaktı. Rakipleri tanımak lazım tabi konuşabilmek için. Üçüncü torbadan güçlü bir Norveç geldi. Cebelitarık ile hiç maç yapmadık. Letonya’ya daha önce kaybettik. Hedefimiz Dünya Kupası’na katılmak. Rakiplere göre çalışacağız, bilgiler toplayacağız, analizler yapacağız. Kadromuz aşağı yukarı belli. Şu zamana kadar oynattığımız oyuncularla, bizim çocuklarımız dediğimiz oyuncularla gruptan çıkmaya çalışacağız” dedi.

‘HOLLANDA YENİDEN ÇIKIŞ YAPMAK İSTİYOR’

Hollanda’nın istemediği bir rakip olduğunu kaydeden teknik adam, “Bana göre Fransa, Hırvatistan, Danimarka, hatta Almanya ve Portekiz bize daha uygundu. Hollanda son dönemde çok iyi futbol oynadı, yeniden çıkış yapmak istiyor ve ihtiyaçları var. Ama daha önce Fransa’dan biz 2 maçta 4 puan aldık, İzlanda’dan 1 puan aldık. Bütün bunları yapıyoruz, Norveç’i güçlü gördük ama gitti Sırbistan orada yendi. Kendi gerçeğimizi göreceğiz. Yükselen bir değer görmek zorundayız. Hedefimiz Dünya Kupası, önümüze kim çıkarsa yenmek zorundayız” diye konuştu.

İLGİLİ HABER 2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri`nde Türkiye`nin rakipleri belli oldu... 2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri`nde Türkiye`nin rakipleri belli oldu...