SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bülent Albayrak: Gruptan çıkmamız lazım

Sivasspor Yardımcı Antrenörü Bülent Albayrak, Villarreal’e kaybedilen müsabakanın ardından yaptığı açıklamada, "Biz Tel Aviv'e final maçı oynamaya gideceğiz. Bu gruptan orada güzel bir galibiyet alıp çıkmamız lazım" dedi.

Güncellenme: 00:53, 04/12/2020
Bülent Albayrak: Gruptan çıkmamız lazım

UEFA Avrupa Ligi I Grubu 5. maçında sahasında İspanya temsilcisi Villarreal'e 1-0 mağlup olan Demir Grup Sivasspor’da Yardımcı Antrenör Bülent Albayrak, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamada bulundu.

Avrupa’nın üst düzey takımlarından biriyle oynadıklarını ifade eden Albayrak, “İnanılmaz mücadele ettik. Yediğimiz golün haricinde çok fazla pozisyon vermedik. Golden hemen önce Fayçal’ın bir pozisyonu var. İyi vurabilseydi belki biz öne geçecektik. O top döndü ve bize gol oldu. Bu maçın sonucu şöyle önemli… Maccabi takımı puan kaybettikten sonra biz yensek orada beraberlik olacaktı. Biz berabere kalsak da sonuçta değişen bir şey yoktu. Sonuçta ülke puanı kaybı var burada. Biz Tel Aviv’e final maçı oynamaya gideceğiz. Onları orada yenmek için elimizden ne geliyorsa yapacağız. Buradaki iyi oynadığımız maçta 2-1 mağlup olmuştuk. Biz onları orada yenebilecek güçteyiz. Bu gruptan orada güzel bir galibiyet alıp çıkmamız lazım” ifadelerini kullandı.

“Ülke puanına katkıda bulunamadık bu üzüyor bizi”

Türkiye'de korona virüsten en çok etkilenen takımın Sivasspor olduğunu dile getiren Bülent Albayrak, “Bir hususu dile getirmek istiyorum. Hastalık nedeniyle, sakatlık nedeniyle, Covid nedeniyle, bunu dile getirdiğimizde yapılan eleştiriler var. Sürekli şikayet ediyoruz gibi bir algı oluşturulmaya çalışılıyor. Bugün 15 kişiyle sahaya çıktık. 15. oyuncumuz kaleciydi. Ağlama ya da şikayet anlamında olan bir şey değil. Biz sene başında güzel ve geniş bir kadro kurduk. Avrupa ve Türkiye Ligi’nde oynayabilecek bir kadro kurduk. Sonuçta bütün bunları hesaplayarak girdik lige… Biz Covid-19’u hesaplayamadık. Türkiye’de en fazla darbeyi bize vurdu. 2-3 arkadaşımız sadece 2 antrenmanla sahaya çıktı. Bu çok kolay bir şey değil… 75-80 dakika sahada inanılmaz mücadele etmek çok kolay değil… Bunlara rağmen arkadaşlarımı gerçekten yürekten kutluyorum. Sadece üzüntümüz mağlup olmak evimizde. Ülke puanına katkıda bulunamadık bu üzüyor bizi” diye konuştu.