SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’dan corona pozitif oyuncularla ilgili açıklama

Galatasaray Kulübü, daha önce corona testi pozitif çıkan beş futbolcudan dördünün son testlerini negatif olduğunu duyurdu. Pozitif olan 1 futbolcunun ise 9 Aralık'a kadar müsabakalarda yer alamayacağı belirtildi.

Güncellenme: 14:42, 01/12/2020
Galatasaray’dan corona pozitif oyuncularla ilgili açıklama

Milli takım arasıyla beraber 5 futbolcusu corona virüse yakalanan Galatasaray’da bazı testlerin negatife döndüğü duyuruldu.

Sarı kırmızılı ekipten yapılan açıklamada, son iki testi negatif olan 4 futbolcunun bireysel antrenmanlara başladığı ve Cumartesi günü oynanacak maçtan önceki testlerin negatif çıkması halinde maç kadrosuna alınacağı duyuruldu.

Öte yandan pozitif sonuç çıkan 1 futbolcunun ise, 9 Aralık’a kadar müsabakalarda yer alamayacağı belirtildi.

İşte Galatasaray’dan konuyla ilgili olarak yapılan açıklama:

“Lige verilen arada yapılan Covid-19 testleri pozitif çıkan beş oyuncumuzdan dördünün, gerekli izolasyon ve tedavi sürecinin ardından gerçekleştirilen testler ikişer kez negatif sonuçlanmıştır. Bu oyuncularımız, Türkiye Futbol Federasyonu'nun ilgili protokolü çerçevesinde bireysel idmanlara başlamış, oyuncularımızın Cumartesi günü oynanacak lig müsabakasından iki gün önce yapılacak rutin testlerinin negatif çıkması hâlinde maç kadrosunda bulunmalarının önünde bir engel kalmamıştır. 

Oyuncularımızdan biri ise gerekli izolasyon ve tedavi süresi sonrası gerçekleştirilen testlerinde negatif netice elde etmesine rağmen, arada 25 Kasım Çarşamba günü yapılan bir testinde pozitif sonuca rastlanıldığı için, Türkiye Futbol Federasyonu'nun ilgili protokolü gereği 5 Aralık Cumartesi gününe dek takım antrenmanlarında, 9 Aralık Çarşamba gününe dek ise müsabakalarda yer alamayacaktır.”

İLGİLİ HABER Rehberi Selçuk, idolü Gerrard! Taylan Antalyalı... Rehberi Selçuk, idolü Gerrard! Taylan Antalyalı...

 

Yayınlanma Tarihi:14:40,