SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Luis Suarez’den şok haber! Barcelona maçını kaçıracak…

Uruguay Futbol Federasyonu Milli Takım kampında bulunan Luis Suarez'in corona virüsü testinin pozitif çıktığını açıkladı. Golcü futbolcu eski takımı Barcelona ile karşılaşacakları büyük maçı kaçıracak.

Güncellenme: 23:50, 16/11/2020
Luis Suarez’den şok haber! Barcelona maçını kaçıracak…

Atletico Madrid’ın Uruguaylu süper starı Luis Suarez’in corona virüsü testinin pozitif çıktı… Uruguay Milli Takım kampında bulunan Suarez’in rutin olarak yapılan testlerinin sonucunun pozitif geldiği açıklandı… Federasyondan yapılan açıklamada Uruguay Milli Takımı’nda Rodrigo Munoz ile birlikte Matias Faral isimli teknik ekip çalışanının da testinin pozitif olduğu belirtildi.

21 Kasım’da Wanda Metropolitano’da Barcelona ile oynanacak karşılaşma öncesinde Atletico Madrid cephesinde Luis Suarez’in pozitif test haberi büyük yankı uyandırdı.

İLGİLİ HABER Luis Suarez`e göre Barcelona`dan gönderilme sebebi Messi ile olan arkadaşlığı Luis Suarez`e göre Barcelona`dan gönderilme sebebi Messi ile olan arkadaşlığı

BU MAÇ ONUN İÇİN BÜYÜK ÖNEM TAŞIYORDU

Testi pozitif gelen Suarez’in eski takımı Barcelona’ya karşı oynama ihtimali neredeyse imkansız. Katalan ekibinden olaylı bir şekilde ayrılan Suarez’in bu maçta forma giyme isteği bir hayli fazlaydı.

İspanyol basını Suarez’in yokluğunda Atletico Madrid’in gol yollarında büyük sıkıntı çekmesinin yanında golcünün eski takımına karşı oynayamayacak olmasının da futbolseverleri önemli bir hikayeden mahrum bırakacak. Suarez geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada Barcelona karşısında gol atması halinde sevinmeyeceğini ve bu karşılaşmanın manevi olarak kendisi için büyük önem taşıdığından bahsetmişti.

İLGİLİ HABER İtalyan mali polisi Luis Suarez`e soruşturma açtı! `Dil sınavında sorular verildi...` İtalyan mali polisi Luis Suarez`e soruşturma açtı! `Dil sınavında sorular verildi...`

 

Luis Suarez, Messi ile başlayan Barcelona’daki krizin ardından ayrılık kararında diretmiş ve Atletico Madrid’e transfer olmuştu. 33 yaşındaki yıldız Atletico Madrid formasıyla La Liga’da çıktığı 9 maçta 7 gol kaydetmişti.