SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mohamed Salah corona virüsüne yakalandı

Liverpool'un Mısırlı yıldızı Mohamed Salah'ın corona virüsü testinin pozitif çıktığı açıklandı. Ligdeki kritik maçı kaçıracak olan Salah'ın, Şampiyonlar Ligi maçında da oynaması zor.

SKOR DIŞ HABER
Güncellenme: 19:29, 13/11/2020
Mohamed Salah corona virüsüne yakalandı

Mısır Milli Takımı kampında bulunan Liverpool’un yıldızı Mohamed Salah, corona virüsüne yakalandı. Mısır Futbol Federasyonu, Mohamed Salah’ın corona virüsü testinin pozitif çıktığını duyurdu.

Federasyonun Twitter hesabından yaptığı açıklamada Salah dışındaki diğer futbolcuların testlerinin ise negatif olduğu kaydedildi. Açıklamada Salah’ın herhangi bir semptom göstermediği ve izolasyon sürecine başlandığı da ifade edildi.

Salah, Liverpool’un 21 Kasım’da Leicester City ile oynayacağı kritik mücadeleyi kaçıracak. İngiltere’de uygulanan corona virüsü prosedürlerine göre testi pozitif çıkan kişiler, semptom göstermese bile 10 gün karantinada kalmak zorunda… Salah, en erken 23 Kasım tarihinde sahalara dönebilecek.

Liverpool’un 25 Kasım’da Şampiyonlar Ligi’nde Atalanta maçında da Salah’tan faydalanması zor görünüyor. Çünkü Salah, 23 Kasım tarihine kadar takım arkadaşlarıyla antrenman yapamayacak.

İLGİLİ HABER Corona virüsüne yakalanan Omar Elabdellaoui`den ilk açıklama Corona virüsüne yakalanan Omar Elabdellaoui`den ilk açıklama