SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şenol Güneş: ‘Slovenyalı hakemler böyle yapıyor’

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, Hırvatistan ile 3-3 berabere kaldığımız maçın ardından açıklamalarda bulundu.

Güncellenme: 23:34, 11/11/2020
Şenol Güneş: ‘Slovenyalı hakemler böyle yapıyor’

Hırvatistan ile hazırlık maçında 3-3 berabere kalan A Milli Takım'da Teknik Direktör Şenol Güneş maçın ardından konuştu. Keyifli bir maç olduğunu söyleyen Güneş, “Yediğimiz gollerde hatalarımız vardı, attığımız gollerde ise beceri vardı” dedi.

Beşiktaş Park'ta oynanan hazırlık maçında Hırvatistan ile 3-3 berabere kalan A Milli Takım'da Teknik Direktör Şenol Güneş maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Karşılaşmayı değerlendiren Güneş, “Hazırlık maçı olarak bizim için de Hırvatistan için de iyi birkaç oldu. Oyuncuları görmek istiyorduk. Hata yapanlar olacak. Yediğimiz gollerdeki hatalar var, attığımız gollerde beceriler var. Rakip de ikinci bölgede aldığı toplarla hızlı çıkan bir takım. Kenardan aldığı toplarla da kontraya giden bir ekipti. İkinci ve üçüncü gollerde bu şekilde yedik. İlk yarıda yediğimiz golü saymıyorum elle atıldı. Slovenyalı hakemler böyle yapıyor. Rusya maçında da elle oynanan bir pozisyondan sonra gol yedik hakem de Slovenyalıydı. Orkun ve Mert Çetin sakatlandı, bu nedenle değişti. Cenk yoruldu. Cengiz'i biraz fazla oyunda tuttuk. Tendonuna bastı rakip ama ciddi bir durum yok. Mert'in durumuna bakacağız. Cenk'in durumu bizi sevindirdi. Ne oynayacağı önemliydi ve 60-65 dakika iyi çalıştı. Cengiz de iyiydi. İyi bir hazırlık maçı olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

DALIC: ÇOK DOSTANE BİR MAÇ OLDU

Hırvatistan Teknik Direktörü Zlatko Dalic ise yaptığı açıklamada, “Dostane bir maç oldu, 6 gol atıldı. Bundan çok memnun kaldığımı söylemeliyim, çok dostane bir maç. Ama memnun olmadığım bir nokta var ki, o da 3 gol yememiz oldu. Biz kendi planımıza göre oyuncularımızı sahaya koyduk. Vida bir süre oynadı, sonra değişti. Hepsini ayrı ayrı yorumlamak istemiyorum, bu durumu biz kendi içimizde değerlendireceğiz. 2 oyuncunun testleri negatif çıktı. Diğer oyuncuların da test sonuçlarını bekliyoruz. Bu doğrultuda diğer maçların kadrosu da şekillenecek” dedi.

İLGİLİ HABER MAÇ SONUCU | Türkiye 3-3 Hırvatistan MAÇ SONUCU | Türkiye 3-3 Hırvatistan

Yayınlanma Tarihi:23:29,