SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray seçime gidiyor

Galatasaray Yönetim Kurulu, seçime gitme kararı aldı. Seçim tarihi, resmi siteden duyuruldu. Seçim kararının ardından iki isim adaylıklarını duyurdu.

Güncellenme: 22:49, 10/11/2020
Galatasaray seçime gidiyor

Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu, oy birliğiyle 19-26 Aralık 2020 tarihinde yapılmak üzere seçim kararı aldığını açıkladı.

Karar, Galatasaray’ın resmi sitesinden “Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu, oy birliğiyle 19-26 Aralık 2020 tarihinde yapılmak üzere seçim kararı almıştır. Pandemi nedeniyle, 7244 sayılı kanun ve bu kanuna istinaden çıkartılan genelge çerçevesinde başvuru yapılacaktır” şeklinde duyuruldu.

BURAK ELMAS ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Galatasaray Kulübü’nün aldığı seçim kararının ardından, Özhan Canaydın döneminde futbol şube sorumlusu olarak görev alan Burak Elmas, adaylığını açıkladı. Sosyal medya üzerinden adaylığını açıklayan Elmas, “Galatasaray Yönetim Kurulu 19-26 Aralık 2020 tarihleri için seçim kararı almıştır. Ben ve yol arkadaşlarım Galatasarayımız’ın birliği ve geleceği için, Galatasaray değerleri çerçevesinde, değişimi sağlamak amacı ile yola çıkıyoruz. Camiamıza hayırlı olsun” ifadelerine yer verdi.

Burak Elmas ile birlikte 1905 Galatasaraylı Yönetici Ve İş İnsanları Derneği (GSYİAD) eski başkanı Metin Öztürk de Galatasaray başkanlığına adaylığını duyurdu. Öztürk, yaptığı yazılı açıklamada, “Galatasaray Yönetim Kurulu seçim kararını açıkladı. Her zaman plansız ve baskın seçimlerin Galatasarayımıza zarar verdiğini düşündüm. Ben ve ekibim, gerek yaptığımız çalıştaylarla, gerekse yüz yüze toplantılarla son 14 ayda, 1.200 üyemiz ile bir araya geldik. Yüzde 40 değil, yüzde 100 hazırız. Sorunları biliyoruz. Güçlü ekibimizle ve camiamızın desteğiyle çözemeyeceğimiz sorun yok” ifadelerine yer verdi.

SAĞDUYU ÇAĞRISI

Galatasaray Kulübü´nün yaptığı açıklamayla, 19-26 Aralık 2020 tarihinde seçim yapılması için başvuru yapılacağını açıklamasının hemen ardından sarı-kırmızılı camiada adaylar ortaya çıkmaya başladı. Başkan adaylıklarını resmen duyuran Burak Elmas ve Metin Öztürk´e, Galatasaray´ın eski başkan adayı Ali Fatinoğlu´ndan çağrı geldi.

Başarılı iş insanı, Elmas ve Öztürk´e seslenerek, “Sizler de önce seçimi değil, mali genel kurulu isteyin. 2019 yılı yönetim açısında ibra edilmedi ve mahkemeden gelecek sonuç bekleniyor. 2020 yılının bütçesi ise genel kurulca onaylanmadı. Tüm harcamaların ibra ihtiyacı var. 2021 yılı iki ay sonra başlıyor ama 2021 yılı bütçesi de genel kurulca henüz onaylanmadı. Önce lütfen seçimi değil, mali genel kurulu yapsınlar” ifadelerini kullandı.

Galatasaray´da seçim kararının alınmadığını vurgulayan Fatinoğlu, sosyal medya hesabından da “Seçim yapmak için müracaat etme kararı alındı. Sevgili Galatasaraylı kardeşlerim rahat olsun. Galatasarayımız´da birlik ve beraberliği sağlayacak, her dalda şampiyonluklara ulaştıracak, Şampiyonlar Ligi´nde ses getirecek takımı kuracak yönetimimiz hazırdır” açıklamasında bulundu.

İLGİLİ HABER Galatasaray Florya`da kazandı! Galatasaray Florya`da kazandı!

Yayınlanma Tarihi:17:39,