SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ali Eren Beşerler: Sergen Yalçın’a 15 sene verilmesi lazım

Beşiktaş’ta uzun yıllar top koşturmuş eski futbolcu Ali Eren Beşerler, siyah-beyazlı yönetim hakkında, “Yönetimle herkes arasında biraz problem var. Yönetim insanları yakalayamıyor. Aslında tecrübesizler. En büyük sıkıntılardan bir tanesi de bu” dedi. Ali Eren, Sergen Yalçın'a geniş bir zaman verilmesi gerektiğini de belirtti.

Güncellenme: 13:02, 28/10/2020
Ali Eren Beşerler: Sergen Yalçın’a 15 sene verilmesi lazım

Beşiktaş formasını 1996-1997 sezonundan 2002-2003 sezonuna kadar terleten ve dönemin siyah-beyazlı kadrosunun önemli oyuncuları arasında bulunan Ali Eren Beşerler, Beşiktaş'ın ligdeki durumundan, yönetim ve Teknik Direktör Sergen Yalçın hakkındaki düşüncelerine kadar birçok konuda açıklamada bulundu.

Siyah-beyazlı takımın sezona istediği gibi başlayamadığını dile getirerek sözlerine başlayan Beşerler, “Beklediğimiz çıkışı sezon başında yakalayamadı. Şu ana kadar mağlubiyetler, beraberlikler oldu. Hem taraftarların hem Beşiktaş camiasının istediği ortam şu ana kadar oluşmadı. Denizli maçını 3-2 yendik, bu ortam inşallah yavaş yavaş oluşmaya başlar diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

“Sergen hocanın arkasındayız”

Teknik Direktör Sergen Yalçın'a camianın sabretmesi gerektiğini vurgulayan siyah-beyazlı eski futbolcu, şunları söyledi:

Sergen hocaya 15 sene verilmesi lazım. 15-20 sene Sergen hocanın bizim takımımızda kalması lazım. Biliyorsunuz mali anlamda kötü zamanlar geçiriyoruz. Kalkıp da iyi futbolcular alamıyorsunuz. Bütün sorumluluğu, sıkıntıyı Sergen hocanın üzerine yıkamazsınız. Gerçi başarının sahipleneni çoktur ama başarısızlığın sahibi bir tanedir, o da hocadır her zaman. Ama ben Sergen hocanın çok büyük bir hoca olduğuna inanıyorum. Ona sonuna kadar destek veriyorum. Beşiktaş bu sene 5. de, 6. da bitirse benim için hiç sorun değil. Zaten Beşiktaş her sene şampiyon olamıyor, olamıyorsunuz. Her sene şampiyonluğa oynuyorsunuz ama olamıyorsunuz. Kendi kökünden, öz kaynağından gelmiş bir oyuncunun kendi kulübünde antrenörlük yapması ve başarı yakalaması için ona hakikaten geniş bir zaman verilmesi lazım. Ona sabretmeleri lazım. Biz sonuna kadar Sergen hocanın arkasındayız.

İLGİLİ HABER Sergen Yalçın seferberliği Sergen Yalçın seferberliği

“Yönetim insanları yakalayamıyor”

Ahmet Nur Çebi başkanlığındaki Beşiktaş yönetimini tecrübesiz bulduğunu aktaran Ali Eren Beşerler, “Yönetimle herkes arasında biraz problem var. Yönetim insanları yakalayamıyor. Sürekli çıkıp açıklamalar yapıyorlar, bunlar da ister istemez kendilerine olumsuz şekilde geri dönüyor. Aslında tecrübesizler. En büyük sıkıntılardan bir tanesi de bu…” dedi.

Yönetimde önceden futbol oynamış birileri olsaydı açıklamalarında daha farklı olacağını iddia eden Ali Eren, “Çünkü işi bilenler biziz. Yönetim kademesinde onlar var ama Türkiye'de hiçbir takımın yönetimine futbolcular maalesef giremiyor. Hep iş adamları yönetiyor. Aslında futbolu futbolcuların yönetmeleri lazım” şeklinde konuştu.

Beşiktaş yönetiminin iletişim problemi yaşadığını belirten Ali Eren, “Bir açıklama oluyor hemen cevap verme gereği duyuyorlar. Aslında bu açıklamaları yaparken enine boyuna iyi tartıp daha sonrasına iyi düşünüp, ne getireceğini ve ne götüreceğini ön görüp onun sonrasında açıklama yapmaları lazım” yorumunda bulundu.

İLGİLİ HABER Denizli`de `Pes` dedirten görüntü Denizli`de `Pes` dedirten görüntü

Yayınlanma Tarihi:10:51,