SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Altay Bayındır: Kendimde eksik hissettiğim bir şey yok

Fenerbahçe’nin başarılı kalecisi Altay Bayındır, kafasında kurduğu tek şeyin Fenerbahçe’nin başarısı olduğunu ifade ederken, kendisinde eksik hissettiği bir şey olmadığını söyledi. Altay ayrıca Uğurcan Çakır ile kıyaslanması ile ilgili "Bunlar çok güzel şeyler ülke futbolu için" değerlendirmesinde bulundu.

Güncellenme: 15:14, 21/10/2020
Altay Bayındır: Kendimde eksik hissettiğim bir şey yok

Fenerbahçe'nin genç kalecisi Altay Bayındır, Samandıra Can Bartu Tesisleri'nde basın mensupları ile bir araya geldi. Sezon öncesi çalışmaları kadar saha dışında da çalışmanın önemini vurgulayan Bayındır, “Ben de üzerime düşeni fazlasıyla yapıyorum. Elimizden geldiğince çalışmaları sürdüreceğiz. Çıkabileceğimiz en üst noktalara çıkacağız. Ben genelde kişisel gelişim kitapları okuyorum ama her türlü bilgiye açığım. Bilgi öğrenmek önemli bir şey” dedi.

Saha dışından gelen eleştiriler ile ilgili konuşan Bayındır, “Öncelikli olarak iş insanın kendisinde bitiyor. Ben eleştirilere her zaman açık bir insanım yaptığımız iş durumunda. Fazla eleştirileri dikkate almadan hocalarımızın söylediği sözler dahilinde çalışıp sahaya odaklanıp nasıl gelişebilirime odaklanmış haldeyim ben. İyi geçen bir maçtan sonrada eleştirenler olur. Önemli olan bunları çok fazla düşünmeden devam etmek. Önemli olan insanın kendisini bilmesi” şeklinde konuştu.

“Her gün daha iyi olmak için çalışıyorum”

Takip ettiği kaleciler hakkında açıklamalarda bulunan Bayındır, “Boş zamanlarımda maç izliyorum ama pek bir isim veremem kaleci konusunda. Büyük kulüplerde oynayan oyuncularda herkes hata yapabiliyor iyi kurtartış da yapabiliyor. Önemli olan yaptığı iyi şeyleri alıp kurgulamak. Kendimde eksik hissettiğim bir şey yok. Her gün daha iyi olmak için çalışıyorum” dedi.

“Her hafta oynanan maçlar önemli”

Trabzonspor'un kalecisi Uğurcan Çakır ve Trabzonspor ile oynanacak olan maç için görüş belirten genç kaleci, “Uğurcan ile olan şeyleri bazen ben de görüyorum sosyal medyada. Bunlar çok güzel şeyler ülke futbolu için. Bu maçla alakalı şunu söyleyebilirim. Geçen hafta Göztepe ile oynadık, bu hafta Trabzonspor ile oynayacağız. Her hafta oynanan maçlar önemli” diye konuştu.

“Erol hocanın etkisi çok fazla oldu”

Teknik Direktör Erol Bulut'un takıma kattıkları hakkında konuşan Bayındır, “Erol hocanın etkisi fazla birliktelik açısından. Bunlar çok önemli şeyler. Bir takımın başarısı için öncelikli olan saha içi ve saha dışındaki takımdaşlıktır. Kardeşi için sahada herkesin mücadele etmesi gerekir. İlerleyen haftalarda bu artacaktır. Yeni gelen oyuncularla arkadaşlığımızı daha da arttırıp verimli bir şekilde sezona devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“Kafamda kurduğum tek şey Fenerbahçe'nin başarısı”

Gelecek için plan yapmadığını belirten Bayındır, “Ben genelde kısa vadede plan yapan bir insanım. Şu anda Fenerbahçe'nin oyuncusuyum. Hedefim camianın başarısı. Her gece kafamda kurduğum tek şey Fenerbahçe'mizim başarısı. İnşallah mücadele ettiğimiz şeyi sezon sonunda da yaşarız” şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABER Ozan Tufan`ın `Yunanistan` diye seslendiği Pelkas`tan ilk yorum Ozan Tufan`ın `Yunanistan` diye seslendiği Pelkas`tan ilk yorum