SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Okan Buruk: Şampiyonlar Ligi’nde makas çok açıldı

Başakşehir'de teknik direktör Okan Buruk, Şampiyonlar Ligi'ndeki Leipzig maçı için yaptıkları yolculuk öncesinde havalimanında açıklamalarda bulunarak, "Zorlu bir gruptayız. Elimizden gelenin en fazlasını yapacağız. Kendi sorumluluklarımızın yanı sıra Türk futbolu için de önemli bir organizasyondayız" dedi.

Güncellenme: 13:22, 19/10/2020

Şampiyonlar Ligi H Grubu ilk maçında yarın Leipzig'e konuk olacak olan Başakşehir, İstanbul Havalimanı'ndan Almanya'ya hareket etti.

Seyahat öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Başakşehir Teknik Direktörü Okan Buruk, “Öncelikle ilk hediyeyi Trabzonspor galibiyeti ile oyuncularım verdi. İnşallah ikinci hediyeyi de alırız Almanya'dan. Çok zor bir maç. Üç gün arayla iki deplasman yapıyoruz. Geçen sene de benzer bir maceradaydık. Zorlu bir gruptan başarı ile çıkmıştık. Elimizden gelenin en fazlasını yapacağız. Kendi sorumluluklarımızın yanı sıra Türk futbolu için de önemli bir organizasyondayız. Kazanacağımız her puan ülke puanı için önemli. Çok önemli bir takıma karşı oynayacağız. Yaptığımız analizler, çok genç ve dinamik bir takım bizi bekliyor. Lider durumdalar. Biz mücadelemizi, taktiklerimizi en iyi ve doğru şekilde ortaya koymak önemli. Bizim takımımızda da önemli oyuncular var. Bu arenada ilk defa oynayacak oyuncularımız da var. Zorlu bir maç zorlu bir gruptayız. En iyisini yapmaya çalışacağız. Sonuç bazen istediğiniz gibi olur bazen olamaz” diye konuştu.

İLGİLİ HABER Başakşehir, Şampiyonlar Ligi`ndeki ilk maçında Leipzig ile karşılaşacak Başakşehir, Şampiyonlar Ligi`ndeki ilk maçında Leipzig ile karşılaşacak

“KENDİMİZE GÜVENİMİZ ARTIYOR”

Takım olarak kendilerine güvenlerinin arttığını belirten Buruk, “Chadli yok. Azubuike ve Hasan Ali sakat. Onun dışında eksiğimiz yok. Guiliano'nun maç eksiği var. Yavaş yavaş onu takıma sokacağız. Trabzonspor maçında oynayan yeni oyuncularımız vardı. Mental olarak iyi durumdayız. Kendimize olan güvenimiz artıyor. Son maçta da bunu gördük. Hazır olacağımızı düşünüyorum. Kısa bir aralık. Trabzon'dan döndük, gece antrenman yaptık, şimdi gidiyoruz” ifadelerini kullandı.

“DEVLER LİGİ’NDE MAKAS AÇILDI”

Şampiyonlar Ligi arenasında takımların arasında maddi olarak makasın açıldığına dikkat çeken tecrübeli çalıştırıcı, “Geçen sene çeyrek finalden döndük. Bu sene de ayı şekilde devam edeceğiz. Sivasspor'a da başarılar diliyorum. En iyi performanslarını sergileyecektir. Biz de hem kendimiz hem de ülke futbolu için mücadele edeceğiz. Motivasyonumuzun fazla olması gerekiyor. Umarım futbol şansımız da yanımızda olur. Ben futbolcu olarak bir çok maça çıktım Şampiyonlar Ligi'nde. Şimdiki zamana baktığımızda makas biraz daha açılmış gibi. Önceden Real Madrid, Barcelona gibi takımlara kendi sahanızda oynadığınızda biraz daha avantalıydınız, başa baş oynuyordunuz, yeniyordunuz ama şimdi makas açıldı. Maddi şartların çok daha fazla değiştiğini görüyoruz. İngiltere'de, Almanya'da, İspanya'da görüyoruz bunları. Bizim bütçemiz belki o takımların bir oyuncusun bütçesi kadar. Ama sahada 11'e 11 mücadele var. Elinizden gelenin en iyisini yaparsanız sonuç gelecektir. Biz de en zor gruba düşen bir takımız” şeklinde konuştu.

Yayınlanma Tarihi:12:42,