SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Real Madrid-Sevilla kapışmasına Ramos son verdi: ‘Aslında nasıl başladı’

Twitter'da başlayan "Nasıl başladı/Nasıl devam ediyor" akımı İspanya'nın iki güzide kulübü Real Madrid ve Sevilla'yı karşı karşıya getirdi. Sergio Ramos üzerinden yapılan tartışmaya, İspanyol yıldız nokta koydu...

SKOR DIŞ HABER
Güncellenme: 13:44, 10/10/2020
Real Madrid-Sevilla kapışmasına Ramos son verdi: ‘Aslında nasıl başladı’

La Liga devi Real Madrid, 19 yaşında Sevilla’dan transfer ettiği Sergio Ramos’un o dönemki fotoğrafıyla şimdiki fotoğrafını yan yana getirerek Twitter’daki “Nasıl başladı/Nasıl devam ediyor” akımına ayak uydurdu. Ancak bu paylaşım, Ramos’u altyapısından çıkartan Sevilla’nın tepkisine neden oldu.

Real Madrid, 15 yıldır takımın formasını giyen takım kaptanı Ramos’un 2005 yılında transfer olduğundaki fotoğrafıyla, günümüze ait modern bir fotoğrafını paylaştı.

Sevilla ise, zamanında 27 milyon Euro’ya sattığı Ramos’un profesyonel futbola başladığı yer olduklarını belirterek Real Madrid’in paylaşımını alıntıladı ve “Gerçekten nasıl başladı” yanıtını vererek İspanyol yıldızın Sevilla formalı fotoğrafını yayınladı.

İki kulübün sosyal medyadaki kapışmasına ise Sergio Ramos nokta koydu. Küçük bir çocukken top oynadığı fotoğrafını paylaşan Ramos, “Aslında nasıl başladı” yazdı ve iki kulübü etiketleyerek “İkinizi de seviyorum” ifadelerini kullandı.

Ramos’un bu paylaşımıyla iki kulüp arasındaki tartışmalar sona ererken, İspanya Milli Takımı kaptanı da Camas mahallesindeki ilk günlerine dair nostalji yapmış oldu.

Sevilla’nın Camas mahallesinde doğan Ramos, futbola doğduğu şehrin takımında başladı. 17 yaşında A takıma çıkarak profesyonelliğe adım atan İspanyol futbolcu, 2005 yılında 27 milyon Euro’ya transfer olduğu Real Madrid’de 15 yıldır forma giyiyor ve takımın bayrak ismi oldu.

NASIL BAŞLADI/NASIL DEVAM EDİYOR

Twitter’da yıllar öncesine ve günümüze ait fotoğrafların karşılaştırılması yapılarak kullanıcılar tarafından “Nasıl başladı/Nasıl devam ediyor” şeklinde oluşturulan akım.