SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray futbolcuların maaşını indirimli yatırdı

Galatasaray Kulübü, pandemi nedeni ile futbolculara yüzde 15 indirim ile maaş ödendiğini açıkladı. Kulüpten yapılan açıklamada anlaşma sağlanmayan futbolcuların da maaşlarında kesintiye gidildiği belirtildi.

Güncellenme: 18:50, 09/10/2020
Galatasaray futbolcuların maaşını indirimli yatırdı

Galatasaray Kulübü, Başkan Mustafa Cengiz’in yaptığı açıklamada, bütün futbolculara ekim ayına kadar ödemelerin yapıldığı, indirimi kabul etmeyen iki futbolcuya ise maaşların eksik ödendiğini açıklamasının ardından bu konuda yeni gelişmeler yaşandı.

Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada, Maaşında yüzde 15 oranında indirim yapılmasını kabul etmeyen futbolcuların ödemeleri de bu indirim uygulanarak yapılmıştır” denildi.

İşte Galatasaray’ın açıklaması:

Kulübümüz, futbolcularımızın alacaklarını COVID-19 pandemisinin getirdiği mücbir sebeplerden ötürü, karşılıklı mutabakat sonucunda yüzde 15 indirimli şekilde ödemiştir. Maaşında yüzde 15 oranında indirim yapılmasını kabul etmeyen futbolcuların ödemeleri de bu indirim uygulanarak yapılmıştır.”


MUSTAFA CENGİZ NE DEMİŞTİ?

“Ekim hariç tüm maaşları ödedik! İki kişiye eksik ödedik, onların ne halt yediğini anlatacağım. Bir tane daha var, o bizde değil şu an! Bunlar %15’i kabul etmedi. Toplumun harekete geçmesi gerek. Türkiye ile ilgili bir imaj var. Bizim bir meydan okuma yapmamız lazım.”


Galatasaray´da başkan Mustafa Cengiz´in, sarı-kırmızılı kulübün kurucu başkanı Ali Sami Yen´in anma töreni sonrası maaş indirimini kabul etmeyen iki futbolcu olduğunu açıklamasının ardından isimler üstünde tartışmalar başlamıştı. İddialara göre; Başkan Cengiz’in işaret ettiği iki isim Younes Belhanda ve Sofiane Feghouli.

Faslı 10 numara Younes Belhanda’nın sarı-kırmızılı ekibi daha önce FIFA’ya şikayet ettiği, aynı şekilde Cezayirli Feghouli’nin de alacaklarının ödenmesi için konuyu FIFA´ya öne sürüldü.

İLGİLİ HABER Mustafa Cengiz: Bir an önce mali genel kurulu yapıp seçimlere gitmek istiyorum Mustafa Cengiz: Bir an önce mali genel kurulu yapıp seçimlere gitmek istiyorum

Yayınlanma Tarihi:18:13,