SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Formula 1 biletleri Cuma günü iade edilecek

Satışa çıkar çıkmaz indirimli dönemde 10 bin biletin satıldığı Formula 1 Türkiye Grand Prix'si için biletlerin para iadesi Cuma günü gerçekleştirilecek. Bilet dağıtım şirketi Biletix açıklama yaparak bilet alanları bilgilendirdi.

Güncellenme: 18:02, 07/10/2020
Formula 1 biletleri Cuma günü iade edilecek

Corona virüsü pandemisi tedbirleri kapsamında seyircisiz olarak yapılacağı açıklanan Formula 1 Türkiye Grand Prix’si için bilet alan seyircilerin bilet iadelerinin 9 Ekim Cuma akşamına kadar tamamlanacağı belirtildi.

Sezonun 14. yarışı olarak takvime eklenen Türkiye Grand Prix'sinin biletleri 15 Eylül'de satışa çıkmıştı. Platinum, Gold, Silver ve Açık Alan kategorilerinde satılan biletlerin, indirimli dönemde en ucuzu 90 TL, en pahalısı ise 1900 TL olarak belirlenmişti. Organizatörler 15 Eylül'de satışa sunulan 10 bin adet indirimli dönem biletinin 2 buçuk saat içinde tükendiğini ifade etmişti.

Konuyla ilgili Biletix’ten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Biletix olarak bilet basım ve dağıtım görevini üstlendiğimiz ve 15 Eylül 2020 tarihinde satışa sunduğumuz, 13, 14, 15 Kasım tarihlerinde Intercity İstanbul Park'ta gerçekleşmesi planlanan Formula 1 DHL Turkish Grand Prix 2020 etkinliği İstanbul İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan karar gereği seyircisiz yapılacaktır. Korona virüs pandemisi ve hastalığın ülkemizdeki seyri ile ilgili hususlar gerek organizasyonu üstlenen Intercity tarafından gerekse de tarafımızdan biletleri satışa sunduğumuz ilk günden itibaren dikkate alınarak takip edilmiş ve buna uygun olarak gerekli planlamalar yapılmıştır. Nitekim, İstanbul Valiliği'nin yaptığı basın açıklamasını takiben, bilet alan tüm müşterilerimizin bilgilendirilmesi ve ücret iadesinin gerçekleştirilmesi için gerekli tüm çalışmalar süratle tamamlanmış ve bugün itibari ile iadeler yapılmaya başlanmıştır. Bilet satın alan tüm müşterilerimizin iadeleri 9 Ekim 2020 Cuma akşamına kadar tamamlanacaktır.”