SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Arsenal sabah işçi kovdu, gece Partey’i 50 milyon Euro’ya transfer etti

Ağustos ayında 55 çalışanın işine son veren Arsenal'da kıyım devam ederken, 27 yıllık maskot Gunnersaurus kovuldu. Ancak Premier Lig ekibi, bu kararın üzerinden 24 saat bile geçmeden 50 milyon Euro bedelle Partey'yi transfer etti. Yaşananların ardından İspanya takımı Sevilla, maskot Gunnersaurus'u transfer ettiğini açıkladı

SKOR DIŞ HABER
Güncellenme: 12:08, 06/10/2020
Arsenal sabah işçi kovdu, gece Partey’i 50 milyon Euro’ya transfer etti

Corona virüsü nedeniyle tüm futbol ekonomisi darbe aldı. Bazı kulüpler işçi çıkardı, bazıları futbolcularından maaşlarında indirime veya kesintiye gitmesini istedi.

İngiltere Premier Lig ekibi Arsenal’da ise maaş kesintisi sıkıntılı da olsa gerçekleşti. İlk olarak %12.5 kesilen maaşlar, FA Cup’ın kazanılmasından sonra %7.5’e düştü. Ancak futbolcuların maaşındaki indirim, Arsenal’ı tatmin etmedi. Sıra işçilere geldi…

27 YILLIK MASKOTU KOVUP, 50 MİLYON EURO’YA TRANSFER YAPTILAR

Futbolcu maaşlarına yıllık 265 milyon Euro ödeyen Arsenal, dün birbirine çok zıt kararlara imza attı. Londra ekibi, 27 yıldır kulüpte ‘Gunnersaurus’ ismiyle maskot olan Jerry Quy’un işine son verdi.

Kulüpte bir ikon haline gelen Gunnersaurus’un kovulması, taraftarların tepkisini çekti. Ağustos ayında 55 işçiyi kovan Arsenal, maçların seyircisiz olarak oynanması nedeniyle maskota ödenen ücreti gereksiz bularak bu kararı aldı.

Oynamayan Mesut Özil’e 350 bin pound ödeyen Arsenal, kulüpte yarı zamanlı çalışan Gunnersaurus’u kovduğu günün akşamında Atletico Madrid’den Thomas Partey’i 50 milyon Euro’ya transfer etti.

Öte yandan kulübün sahibi olan Stan Kroenke pandemi döneminde gelirini 370 milyon Euro arttırarak 9.25 milyar Euro’luk servete ulaştı.

SEVILLA TRANSFER ETTİ!

Tüm bu gelişmelerin ardından İspanya La Liga devi Sevilla ise gece yarısı flaş bir açıklama yaparak Gunnersaurus’u transfer ettiğini duyurdu.

İLGİLİ HABER Arsenal 27 yıllık maskotu Gunnersaurus`ın görevine son verdi! Arsenal 27 yıllık maskotu Gunnersaurus`ın görevine son verdi!

GUNNERSAURUS’UN ÇIKIŞ HİKAYESİ

1993 yılında Arsenal’in açtığı maskot yarışmasını çizdiği dinazor resmiyle kazanan Peter Lovell isimli taraftar, Gunnersaurus’un yaratıcısı olarak biliniyor. 1993 yılında vizyona giren Jurassic Park filminden esinlendiği düşünülen küçük Peter yıllar içinde sembolleşecek bir maskota böylece hayat veriyor.

Yayınlanma Tarihi:10:32,