SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gençlerbirliği Teknik Sorumlusu Mete Işık: ‘Sergen Yalçın’ın 15 güne ihtiyacı var’

Gençlerbirliği Teknik Sorumlusu Mete Işık, “Beşiktaş gibi bir takıma karşı son derece akıllı ve sakin oynadık. Milli ara öncesi bu üç puan bize nefes aldırdı” dedi. Işık, Beşiktaş hakkındaki görüşleri sorulması üzerine "Beşiktaş’ın biraz zamana ihtiyacı var. 15 günlük sürede Sergen hocanın takımı toparlayacağını düşünüyorum" yanıtını verdi.

Güncellenme: 20:26, 04/10/2020
Gençlerbirliği Teknik Sorumlusu Mete Işık: ‘Sergen Yalçın’ın 15 güne ihtiyacı var’

Gençlerbirliği, Süper Lig'in 4.haftasında İstanbul deplasmanında Beşiktaş'ı 1-0'lık skorla geçerek üç puana ulaştı. Gençlerbirliği Teknik Sorumlusu Mete Işık, basın toplantısında mücadeleyi değerlendirdi.

Derslerine iyi çalıştıklarını belirten Işık, “Beşiktaş Türkiye'nin en köklü, en eski kulüplerinden biri. Şampiyonluğa oynayan, değerli bir kulüp. Böyle bir takıma karşı nasıl oynamamız gerektiğini geçen hafta bay olduğumuz için detaylı çalıştık ve analizlerimizi yaptık. Bloklar arası boşluk bırakmadan akıllı ve sakin oynadık. Az pozisyon vermek istedik. Girdiğimiz pozisyon sayısı rakipten az değil. Burada biraz beceri noktasında eksikliğimiz var. Milli ara öncesi bu üç puan bize nefes aldı. 15 günlük süreyi daha iyi değerlendireceğimizi düşünüyorum” dedi.

İLGİLİ HABER Sergen Yalçın: Transferleri yapanlara söyleyeceksiniz, onlar daha iyi cevap verir Sergen Yalçın: Transferleri yapanlara söyleyeceksiniz, onlar daha iyi cevap verir

“Beşiktaş'ı bu kadar dağınık bekliyor muydunuz” sorusuna ise Işık şu yanıtı verdi:

“Dağınık değil ama Beşiktaş biraz sorunlu çıktı. Geçen hafta yenilgi aldılar. Biraz sıkıntılı olacaklarını, gol gecikirse telaşlanacaklarını düşündük. Biz golü erken bulduk. İkiyi atsan Beşiktaş daha erken havlu atacaktı. Beşiktaş'ın biraz zamana ihtiyacı var. 15 günlük sürede Sergen hocanın takımı toparlayacağını düşünüyorum.”