SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Antalyaspor Kulübü: Hani maçlar seyircisiz oynanacaktı?

Antalyaspor, Yeni Malatyaspor'a 1-0 mağlup olduğu maçta ev sahibi takımın tribünlere 100'den fazla taraftar aldığını iddia etti. Kırmızı-beyazlıların açıklamasının ardından Malatya ekibi de resmi Twitter hesaplarından bir açıklama yaparak, "Delegasyon 2 ve Delegasyon 3 listelerindeki isimler dışında kimsenin stada alınmadığını" belirtti.

Güncellenme: 22:16, 03/10/2020
Antalyaspor Kulübü: Hani maçlar seyircisiz oynanacaktı?

Antalyaspor Kulübü, Süper Lig’in 4. haftasında deplasmanda oynadıkları Yeni Malatyaspor maçı sonrasında resmi sitesinden bir açıklama yaparak, karşılaşmaların seyircisiz oynandığı ligde rakibinin stada taraftar aldığını belirtti.

Akdeniz ekibi, stada alınacak kişilerin ve kontenjanın belli olduğu halde Malatya ekibinin tribünlere taraftar ve amigo aldığını, bu kişileri alırken de akredite ettiğine dair iddiada bulundu. Karşılaşmayı Yeni Malatyaspor, 1-0 kazanarak sezonun ilk galibiyetini aldı.

Antalyaspor Kulübü’nün İyi seyirler‘ başlığıyla yaptığı açıklama şöyle;

“Süper Lig'de takımımız adına 4'üncü haftayı ‘Süper' pandemi önlemleri ile geride bıraktık. Öncelikle; sahada 1-0 kazanan Yeni Malatyaspor teknik ekibi ve futbolcularını kutlarız.

Ancak maalesef kutlamamız, saha içiyle sınırlı kalacaktır.

Çünkü;

Ülkemizdeki tüm futbol kulüpleri pandemi şartlarında hiçbir gelirleri olmadan, zor imkanlar altında Türk futboluna hizmet etmek için sahada yer alırken, insan sağlığının hiçe sayılmasını göz ardı edemeyiz.

Türkiye'nin her yerinde stada alınacak kişiler ve sayıları belli iken Yeni Malatya Stadı'nda eşine az rastlanır görüntülerle karşı karşıya kaldık. Kent protokolü ve ev sahibi ekibin yönetim kurulu dışında, 100'den fazla taraftarın ve hatta amigoların akredite edilerek formaları ile tribüne alındığını ve maç boyunca oyuna müdahalede bulunduklarını şaşkınlıkla izledik.

Hani ligin ilk yarısında müsabakalar seyircisiz oynanacaktı? Meğer maçlar seyircili oynanmaya başlamış da haberimiz olmamış! Nerede kaldı insan sağlığına verilen önem ve değer?

Uyarılarımız sonrası gerekli tespitte bulunan müsabakanın TFF temsilcileri Mustafa Yılmaz, Osman Yıldırım ve Mehmet Altındağ, karşılaşmanın akreditasyon listesinden bu iddiamızı rahatlıkla tespit edip gereğini yapmalıdır.

Bizler de bunun takipçisi olacağız.

Eğer ihtiyaç duyulursa, elimizde bulunan fotoğrafları TFF yönetimi ile paylaşmaktan imtina etmeyeceğimizin bilinmesini isteriz. Kamuoyuna saygı ile duyururuz.

Antalyaspor A.Ş. Yönetim Kurulu”

YENİ MALATYASPOR KULÜBÜ CEVAP VERDİ!

Yeni Malatyaspor kulübünün resmi sosyal medya hesabından yapılan yazılı açıklamada, “Yeni Malatyaspor’umuzun Antalyaspor ile oynadığı müsabakaya ilişkin maçın ardından Antalyaspor Kulübü tarafından yöneltilen ‘maça akreditesiz seyirci alındı’ yönündeki iddiaların hiçbir dayanağının olmadığını, maç günü organizasyon toplantısında TFF yetkilisine verilen Delegasyon 2 ve Delegasyon 3 listelerindeki isimler dışında kimsenin stada alınmadığını belirtmek isteriz” ifadelerine yer verildi. Maç içinde Antalyaspor yetkililerinin TFF temsilcilerinden tribündeki kişilerin kontrol yapılması talebinde bulunduğunun da belirtildiği açıklamada, “Akabinde akreditasyon listesi ve tribünde bulunan kişilerin TFF temsilcisinin talimatıyla kimlik ve delegasyon listesi kontrolü yapılarak herhangi bir problemin olmadığı tespit edilmiş ve bu durum Antalyaspor kulüp temsilcilerine bildirilmiştir. Bu duruma rağmen maç sonu yapılan açıklamalara bir anlam veremediğimizi açıkça ifade etmek isteriz. Antalyaspor Kulübü ve değerli camiasına 2020/2021 sezonunda başarılar dileriz” denildi.

Yayınlanma Tarihi:20:22,