SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Flamengo maça güçlükle çıkabildi! Corona kaosu!

Brezilya ekibi Flamengo'nun 19'u futbolcu 41 personelinin corona virüsüne yakalanması nedeniyle Palmeiras maçının ertelenmesi talebi kabul edilmedi. Maçın başlamasına dakikalar kala erteleme talebinin kabul edilmediğini öğrenen takım, apar topar maça geldi.

SKOR DIŞ HABER
Güncellenme: 13:08, 28/09/2020
Flamengo maça güçlükle çıkabildi! Corona kaosu!

Brezilya Ligi’nde Palmeiras’ın sahasında Flamengo’yu konuk edeceği maç, corona virüsü nedeniyle kaosa neden oldu. Çarşamba günü Libertadores Kupası için Ekvator’a giden Flamengo’da 19’u futbolcu 41 personelin corona virüsü testi pozitif çıktı. Teknik Direktör Domenec Torrent’in de virüse yakalandığı Flamengo’da yönetim, Palmeiras maçının ertelenmesi için başvuruda bulundu.

Ancak Flamengo’nun erteleme talebi reddedildi. Karar, maçın başlamasına dakikalar kala açıklandı. Maçın erteleneceğine kesin gözüyle bakan Flamengo, karşılaşmanın oynanacağı stadyuma gitmedi. Başlama düdüğünden dakikalar önce erteleme talebinin reddedildiğini öğrenen kırmızı-siyahlı takım, apar topar Allianz Parque Stadyumu’na geldi.

MAÇ GEÇ BAŞLADI

Flamengo’nun maçın başlamasına kısa bir süre kala stadyuma ulaşması nedeniyle karşılaşma yaklaşık 20 dakika geç başladı. Genç futbolculardan ağırlıklı bir kadro ile mücadele etmek zorunda kalan konuk ekip, yine de evine beraberlikle dönmeyi başardı.

İlk yarısı golsüz berabere sona eren karşılaşmada Palmeiras, 54. dakikada Patrick de Paula ile öne geçmeyi başarırken, Flamengo bu gole 56. dakikada Pedro ile karşılık verdi. Mücadelede başka gol olmayınca 90 dakika 1-1 berabere sona erdi.