SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Polonya ligi Ekstraklasa’da 30 corona virüsü vakası!

Polonya futbol liglerinin en üst seviyesi Ekstraklasa'da 7. sırada bulunan Pogon Szczecin futbol takımının 21 futbolcusu, 2 antrenörü ve 7 çalışanında corona virüs tespit edildi. Takımın bugün Lech Poznan ile yapacağı maç ertelendi.

Güncellenme: 07:18, 28/09/2020
Polonya ligi Ekstraklasa’da 30 corona virüsü vakası!

Polonya profesyonel futbol ligi Ekstraklasa’ya corona virüsü kabusu çöktü. Ligde 7. sırada mücadele eden Pogon Szczecin futbol takımında futbolcular dahil 30 kişi corona virüsüne yakalandı. Kulüpten yapılan açıklamada haftanın ikinci yarısında 5 futbolcuda soğuk algınlığı belirtilerinin tespit edilmesi üzerine söz konusu futbolcuların kulübün geri kalanından izole edilerek, corona virüs testine tabi tutulduğu bildirildi.

MAÇ İPTAL EDİLDİ

5 futbolcunun testlerinin pozitif çıkmasının ardından bu futbolcularla temasa geçmiş diğer tüm kişilere corona virüs testi yapıldığını belirten kulüp, 16 futbolcu, 2 antrenör ve 7 kulüp çalışanında daha corona virüs tespit edildiğini aktardı. Corona virüse yakalanan 21’i futbolcu toplamda 30 kişi evlerinde karantinaya alınırken, Pogon Szczecin’in bugün Lech Poznan takımı ile yapacağı futbol karşılaşması ise iptal edildi.

MİLLİ TAKIM TEKNİK DİREKTÖRÜ DE YAKALANDI

Öte yandan Polonya Milli Takımı Teknik Direktörü Jerzy Brzeczek de sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada corona virüse yakalandığını duyurdu. Brzeczek kendini evde karantinaya aldığını aktarırken, milli takımın 7 Ekim’de Finlandiya ile oynayacağı dostluk maçı için pazartesi günü başlayacak hazırlıklar ve kadro seçiminin nasıl olacağı ise şimdilik belirsizliğini koruyor.

Yayınlanma Tarihi:22:23,