SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Arda Turan: İnsanların isteklerini yapmaya çalışırsam…

Galatasaray Kaptanı Arda Turan, Fenerbahçe ile sahalarında 0-0 berabere kaldıkları maçtan sonra açıklamalarda bulundu.

Güncellenme: 21:29, 27/09/2020
Arda Turan: İnsanların isteklerini yapmaya çalışırsam…

Galatasaray formasıyla 3 bin 481 gün sonra bir derbiye çıkan Arda Turan, Fenerbahçe ile 0-0 biten maç sonrasında konuştu.

70. dakikada yerini Etobo’ya bırakan Galatasaray’ın kaptanının karşılaşma sonrasında açıklamaları şöyle;

*Sosyal medyadaki insanların görsel anlamda isteklerini yapmaya çalışırsam 60-70 dakika kondisyonum var ama futbolun doğrularını yapmak için 120 dakikalık kondisyona sahibim. Ben hocanın direktifleri için oynuyorum. Fatih hocanın yıllar içerisinde futbolu nasıl geliştirdiğini görüyorum ve ona yardımcı olmak için de elimden geleni yapacağım.

İLGİLİ HABER MAÇ SONUCU | Galatasaray 0-0 Fenerbahçe MAÇ SONUCU | Galatasaray 0-0 Fenerbahçe

*Fenerbahçe derbisine bir Galatasaray kaptanı olarak çıkmak çok mutluluk verici. Maçtan önce bizim çok iyi, Fenerbahçe’nin de kötü olduğuna yönelik yorumlar vardı. Biz iyi durumdayız ama Fenerbahçe kötü durumda değil.

“TARAFTAR ÜZÜLMESİN”

*Bu zeminler, futbolcuyu çok etkiliyor. Biz oyunumuzdan, pas oyunundan vazgeçmemeye çalıştık. Fenerbahçe duran toplarla geldi ama sanırım pozisyonları yoktu. Bence derbinin hakkı beraberlikti, herkese kötü bir futbol seyrettirdik, üzgünüm. Bugün kazanamadık ancak Galatasaray taraftarı üzülmesin, bu takım çok iyi takım ve şampiyon olabilecek takım.

*Alpaslan Dikmen’i, sevgili Galatasaraylı Alpaslan Ağabey’i analım. Allah gani gani rahmet eylesin. Çok büyük Galatasaraylıydı.