SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mustafa Cengiz: ‘Aşırı sevinç ve aşırı üzüntü zarar vericidir’

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Yönetim Kurulu Toplantısı'ndan sonra gündeme dair açıklamalar yaptı. Cengiz, "Son sahneyi görmeden hiçbir zaman aşırı umuda ya da kötü durumu görüp umutsuzluğa kapılmamak gerekir" dedi

Güncellenme: 21:46, 22/09/2020
Mustafa Cengiz: ‘Aşırı sevinç ve aşırı üzüntü zarar vericidir’

Galatasaray Kulübü’nde yönetim kurulu toplantısı, başkan Mustafa Cengiz başkanlığında Kalamış Tesisleri´nde gerçekleştirildi.

Başkan Mustafa Cengiz, ikinci başkan Abdurrahim Albayrak, başkan yardımcıları Yusuf Günay ve Kaan Kançal ile yönetim kurulu üyeleri Dorukhan Acar, Mahmut Recevik, Ömer Cansever, Dilek Kutlu, Banu Vahapoğlu Akgün ve Metin Karakaya`nın katılımlarıyla gerçekleşen toplantıda Galatasaray’ın güncel meseleleri konuşuldu.

Toplantıda denetim kurulu üyeleri Emir Otluoğlu, Ertay Örmen, Günhan Aksoy, Başar Gündüz ve Reha Ünsay hazır bulundu.

Toplantı sonrasında kulüp televizyonuna açıklamalarda bulunan başkan Mustafa Cengiz, “Pandemi sürecinde yönetim kurulu üyelerimiz ve diğer kurul üyelerimiz toplantılarımızı yaptık. Biz kendimizi her zaman için hep birlikte görürüz. 45 kişi toplantı yaptık; 1-2 kişi fire verdik ama doğal. O da sosyolojik olayların kaderinde var. Bu toplantıyı burada yaptığımız için çok mutluyuz. Sağ olsun yönetim kurulu, denetim kurulu, sicil kurulu disiplin kurulu, efor sarf ediyorlar bunca zorluğa rağmen. Öncelikle hepsine tek tek teşekkür ediyorum. Kalamış bizim için hem kulüp tarihimizde hem de bizim nezdimizde en değerli tesislerimizden biri” dedi.

“SON SAHNEYİ GÖRMEDEN HİÇBİR ZAMAN…”

Futbol takımının gidişatı hakkında görüşü sorulan Mustafa Cengiz, şöyle konuştu:

“Son sahneyi görmeden hiçbir zaman aşırı umuda ya da kötü durumu görüp umutsuzluğa kapılmamak gerekir. İnsan yaşamında da sosyolojik olaylarda da aşırı sevinç ve aşırı üzüntü zarar vericidir. Hem oluşuma hem kişiliğe zarar verir. Dilerim ki Galatasarayımız futbol başta olmak üzere tüm branşlarda başarılı olsun. Çekici güç futbol. Futbol branşımızın ve diğer seksiyonların hep sürekli başarılı olmasını dilerim. Bu uğurda bizi mutlu eden futbol takımımıza, sevgili teknik direktörümüze, bütün ekibine futbolcularımıza tek tek teşekkür ederim. Gece gündüz çalışan kurul üyelerimize, dünyanın en büyük camialarından olan Galatasaray camiası adına teşekkür ederim. İnşallah her zaman olduğu gibi şanlı bayrağımızı, armamızı en tepelerde tutmaya devam edeceğiz.”

GALATASARAY’IN RAKİBİ İSTANBUL’DA!

Galatasaray’ın UEFA Avrupa Ligi 3’üncü Ön Eleme Turu’ndaki rakibi Hajduk Split, perşembe günü Türk Telekom Stadyumu’nda oynanacak maç öncesinde İstanbul’a geldi.

Hırvatistan’ın Split kentinden kalkan özel uçakla saat 20.40’ta İstanbul Havalimanı’na ulaşan kafile, sonrasında kamp yapacağı otele doğru hareket etti.

Hajduk Split’in kamp kadrosunda şu isimler yer aldı: Marin Ljubi´c, Kristian Dimitrov, Darko Nejasmi´c, Leon Krekovi´c, Marin Jakolis, Mijo Caktas, Dimitrios Diamantakos, Nihad Mujaki´c, Mario Cui´c, Jani Atanasov Jairo, Adam Gyurcso, Stanko Juri´c, Ivan Dolcek, David Colina, Mario Vuskovi´c, Darko Todorovi´c, Josip Posavec, Bassel Jradi, Karlo Senti´c.