SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Antalyaspor’da yaşanan corona krizi sonuçlandı! Flaş açıklama: ‘Tutarsız sonuçlar…’

Süper Lig 2. haftasında deplasmanda Beşiktaş ile karşılaşacak olan Antalyaspor'da corona virüsü şoku yaşandı. Kulüpte 50 kişinin testi pozitif çıkınca endişe verici bir süreç başladı. Testlerin hatalı olabileceğinden şüphelenen Antalyaspor, TFF'nin protokolü de gereğince Antalya İl Sağlık Müdürlüğü'nde teste tabi tutuldu. Bir oyuncu ve bir personelin Covid-19'a yakalandığı tespit edildi. Takım özel uçakla İstanbul'a geliyor.

Güncellenme: 22:39, 18/09/2020
Antalyaspor’da yaşanan corona krizi sonuçlandı! Flaş açıklama: ‘Tutarsız sonuçlar…’

Süper Lig’de yarın Beşiktaş ile karşı karşıya gelecek Antalyaspor’da corona virüsü test sonuçları gündemi sarsmıştı. Akdeniz ekibinde teknik ekip, futbolcular ve destek ekibe yapılan testlerde yaklaşık 50 pozitif vaka tespit edilince maçın akıbeti hakkında tartışmalar bir anda alevlenmişti.

Ajansspor’da yer alan habere göre; Antalyaspor kafilesini İstanbul’a getirecek uçak bugün saat 15:00’te kalkacaktı ancak uçuş corona virüsü vakaları sebebiyle iptal edildi. Öte yandan testlerde hata olabileceği ifade edilirken tüm takıma yeniden test yapılmasına karar verildi.

Bunun üzerine heyecan ve endişe dolu bir bekleyiş başlarken yüreklere su serpen açıklama Antalyaspor cephesinden yapıldı. Kulübün resmi iletişim kanalları üzerinden yapılan açıklamada testlerde bir tutarsızlık olduğu ifade edildi: “Fraport TAV Antalyasporumuzun yarın Beşiktaş ile oynayacağı karşılaşma öncesi dün ve bu sabah özel bir laboratuvara yaptırılan Covid-19 testlerinde bazı tutarsız sonuçlar alınmıştır.

Bilahare Türkiye Futbol Federasyonu Sağlık Protokolü gereği Antalya İl Sağlık Müdürlüğü’ne yaptırılan resmi test sonucuna göre 1 futbolcumuz ve 1 personelimizde Covid-19 bulgusuna rastlanmıştır. Gerekli izolasyon sağlanmış, önlemler alınmıştır.

Takımımız Beşiktaş maçı için planlandığı şekilde özel bir uçakla İstanbul’a hareket edecektir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Yayınlanma Tarihi:16:40,