SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe 4 futbolcu dışında tüm lisanslar çıkarıldı

Ligdeki ilk maçına çıkmasına kısa bir süre kala lisans sorunuyla uğraşan Fenerbahçe'de beş oyuncu dışında tüm futbolcuların lisansı çıkarıldı. Öte yandan PFDK, Fenerbahçe'ye Karagümrük ile oynanan hazırlık maçında lisansı çıkarılmayan futbolcuları oynattığı gerekçesiyle para cezası verdi.

SKOR
Güncellenme: 09:44, 11/09/2020
Fenerbahçe 4 futbolcu dışında tüm lisanslar çıkarıldı

Süper Lig’in ilk haftasında Çaykur Rizespor ile karşılaşacak olan Fenerbahçe, futbolcuların çoğunun lisansı çıkardı. Fenerbahçe, hem yeni transferlerine hem de sözleşmesini yenilediği futbolcularına büyük kısmına lisans çıkarmayı başardı.

Mert Hakan Yandaş, Filip Novak, Sinan Gümüş ve Mauricio Lemos dışında tüm futbolcuların lisansı çıkarıldı.

Fenerbahçe’nin kalan dört futbolcusuna da yarın lisans çıkarması bekleniyor.

Fenerbahçe’nin lisans çıkardığı futbolcular Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) sitesinden de yayınlandı:

PFDK’DAN PARA CEZASI

Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Disiplin Kurulu (PFDK), özel müsabakalarında kulübe tescilli olmayan sporcuların oynatılmasından dolayı Fenerbahçe’ye 24 bin TL para cezası verdi.

PFDK’dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Fenerbahçe’nin, 22.08.2020 tarihinde oynanan FENERBAHÇE A.Ş.-FATİH KARAGÜMRÜK A.Ş., 28.08.2020 tarihinde oynanan FENERBAHÇE A.Ş.-ALANYASPOR, 31.08.2020 tarihinde oynanan FENERBAHÇE A.Ş.-FRAPORT-TAV ANTALYASPOR özel müsabakalarında kulübe tescilli olmayan sporcuların oynatılmasından dolayı ve daha önce aynı hususta İHTAR CEZASI ile cezalandırıldığı dikkate alınarak talimatlara aykırılık nedeniyle 24.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, karar verilmiştir.”

Yayınlanma Tarihi:19:10,