SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sırbistan Türkiye maçına spor yazarları ne dedi?

Spor yazarları, Türkiye'nin deplasmanda Sırbistan ile berabere kaldığı karşılaşmayı değerlendirdi.

UEFA Uluslar B Ligi 3. Grup'ta Türkiye ile Sırbistan arasında 0-0 biten karşılaşmayı spor yazarları yorumladı.
Lemi Çelik (Sözcü): Şenol Güneş, Sırbistan karşısında sahaya genç, fizik gücü yüksek dinamik bir oyuncu grubuyla çıktı, Ay-Yıldızlı ekibimiz rakibi karşısında maç boyunca oyunun üstünlüğünü elinde tuttu. Sahada daha çok pas yapan, topa sahip olan bir milli takım vardı, fakat bir türlü istediğimiz golü bulamadık. 
Ali Ece (Fanatik). Normalde 1 puan kötü değil! Ancak yetmedi, toplamda 95 dakikada yeterince pozisyon üretemedik. Fikstür belli olduğunda Belgrad deplasmanında 1 puana kimse kötü demezdi ama evimizde Macaristan’a yenilip bu maçta da Sırbistan uzun süre 10 kişi oynadıktan sonra üzücü bir puan kaybı oldu.
Erman Özgür (Fanatik): A Milli Takımımızın en temel sorunu forvet kalitesi. Maça kanat forvetsiz başladık. Merkezde kazandığımız topları efektif kullanamadık. Enes Ünal ile tek santrforlu oyun artık vazgeçmemiz gereken bir tercih. Hala en formda ve yetenekli santrforumuz Burak Yılmaz. Bu üzerinde düşünülmesi gereken bir konu. Euro 2021 muhtemelen Burak Yılmaz’ın son turnuvası olacak ama ne yazık ki hala onun ikamesini bulabilmiş değiliz. Dua edelim Cenk Tosun, Haziran'a kadar kendine gelsin yoksa işimiz çok zor. 
Bilal Meşe (Milliyet): Rakibin en etkili yanı duran toplardı, hepsi o kadar. Biz ise ne kanatları doğru dürüst kullandık, ne de savunma kilidini açmayı becerebildik! Tam 41 dakika on kişi oynayan Sırbistan’ın savunmasına takıldık! Özet mi? İki maçta da şunu gördük, Milli Takım, performans ve oyun olarak henüz hazır değil!
Metin Karabaş (Fanatik): Kırmızı kartın ardından sahada daha da etkili olduk. Oyunu her ne kadar rakip yarı alanda oynasak da Enes ve Kanan beklenen hareketliliği sağlayamadı. 78. dakikada Yusuf altı pasta müsait pozisyondan yararlanmadı. Son bölümde Sırbistan yavaş hareketlerle tempoyu düşürdü. Mücadele boyunca oyuna yön veren, golü arayan Ay Yıldızlılar bunu başaramadı. 90 dakika başladığı gibi 0-0’lık beraberlikle sonuçlandı.
Oğuz Dizer (Fanatik): Sırbistan karşısında galibiyeti kaçırdık. Gecenin hakimi olduk. Pazarlamacılar tarafından yere göğe konulamayan Kolarov’u çaresiz bıraktık ve oyun dışında bıraktırdık! Her halimizle kalitemizi kanıtladık. Işıltılı ve şık goller sevinç günlerimiz yakın, emin olunuz nokta.