SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’de neler oluyor? İşte değişimin sinyalleri…

The Land of Legends Cup’ı şampiyon tamamlayıp moral bulan sarı-lacivertliler, Erol Bulut ile son dönemdeki ölü toprağını üzerinden attı. Taktiksel olarak gelişme kaydeden Kanarya umut veriyor.

SKOR ÖZEL | İrfan Yirmibeş
Güncellenme: 07:48, 07/09/2020
Fenerbahçe’de neler oluyor? İşte değişimin sinyalleri…

Şampiyonluk hasretini dindirmek için Teknik Direktör Erol Bulut ile yeni bir yapılanmaya giden Fenerbahçe, Türkiye'den dişli rakiplerle hazırlanma yolunu seçti. Oynadığı 5 maçta 3 galibiyet ve 2 beraberlik elde eden sarı-lacivertliler, Antalya ve Sivas gibi rakiplerinden gol yemedi. Son olarak The Land of Legends Cup'ı şampiyon tamamlayıp moral bulan Fenerbahçe'nin gelişimini SÖZCÜ'den İrfan Yirmibeş değerlendirdi.

HIZLI VE KOMPAKT OYUN

HAZIRLIK maçlarında ve basına açık yapılan idmanlarda gördük ki akıllı pres yapan, hızlı ve kompakt oynamaya çalışan, aktif oyunu da iyi uygulayan bir F.Bahçe geliyor. Futbol, tüm eksiklere rağmen gelecek adına umut veriyor.

GÖKHAN-CANER FARKI

FENERBAHÇE, alan savunmasına geçen, beklerin sürekli ileri geri çalıştığı, hücumda kanat varyasyonlarının ısrarla denendiği bir oyun sistemi uyguladı. Bunda yuvaya dönen Gökhan Gönül ve Caner Erkin de önemli rol oynadı.

SAVUNMA TOPARLANDI

KANARYA, son sezonlarda defansta basit hatalar yapan, kolay goller yiyen bir görüntüdeydi. Hazırlık döneminde takım savunmasını fazlasıyla iyi yapan ve maçlarda ön alan baskılarını doğru uygulayan bir takım izledik.

BU KEZ LİDER ÇOK

TRANSFERDE tecrübeli ve lider özellikli isimlere yönelen Fenerbahçe, gol yediğinde özgüveni kaybolan, sorumluluktan kaçan oyuncu grubunu değiştirmeyi seçti. Yeni oyuncuların büyük bölümünün kampa yetişmesi de önemliydi.

FİZİK GÜCÜ ARTTI

FUTBOLCULARIN fizik gücü arttı. Daha fazla koşan ve daha diri bir takım vardı sahada. İkili mücadelelerden kaçmayan bir grup oluşturuldu. Fizik gücüne önem veren Erol Bulut, dayanıklılık idmanlarının faydasını görüyor.