SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şenol Güneş, ‘Değiştireceğim’ dedi, değiştirdi! 10 farklı isim sahada, bir tek o isim yine 11’de!

Türkiye, UEFA Uluslar Ligi'nde B Ligi Grup 3'te çıkacağı ikinci maçta Sırbistan'a konuk olurken maç öncesinde basın toplantısında "Oldukça değişik bir kadro yapacağız" diyen Güneş, Macaristan maçındaki ilk 11'den 10 oyuncuyu değiştirdi. İlk maçta ilk 11'de yer alan isimlerden sadece Çağlar Söyüncü, Sırbistan maçında da ilk 11'de başladı. Şenol Güneş, maç sonrası yaptığı açıklamada ise "Daha fazla pozisyon üretmemek eksiydi, onun dışında memnunum" dedi.

Güncellenme: 00:41, 07/09/2020
Şenol Güneş, ‘Değiştireceğim’ dedi, değiştirdi! 10 farklı isim sahada, bir tek o isim yine 11’de!

UEFA Uluslar Ligi’nde B Ligi Grup 3’te Türkiye, Sırbistan’a konuk olurken zorlu maç öncesinde ilk 11’ler de belli oldu. Dikkat çeken detay ise Şenol Güneş’in müsabakadan bir gün önce yaptığı basın toplantısından çıktı.

Deneyimli çalıştırıcı “Fizik durumlarını bilmeyince onları korumak ve görmek için mümkün olduğunca değişiklik yapacağız bu maçta da… Perşembe günkü maça göre yarın akşam oldukça değişik bir kadro yapacağız” ifadelerini kullanan Şenol Güneş, Macaristan maçına ilk 11’de başlayan isimlerden 10’unu değiştirdi.

Değişmeyen tek isim ise Leicester City forması giyen yıldız savunmacımız Çağlar Söyüncü oldu. Şenol Güneş, Sırbistan deplasmanında sahaya; Mert Günok, Mehmet Zeki Çelik, Ozan Kabak, Çağlar Söyüncü, Hasan Ali Kaldırım, Mahmut Tekdemir, Ozan Tufan, Kenan Karaman, Yusuf Yazıcı, Orkun Kökçü ve Enes Ünal ilk 11’iyle çıktı.

Macaristan karşısında 1-0 mağlup olan ve oyun olarak da etkili bir görüntü çizemeyen Türkiye, Sivas’taki maça ise Uğurcan Çakır, Mert Müldür, Merih Demiral, Çağlar Söyüncü, Umut Meraş, Kaan Ayhan, Mert Hakan Yandaş, Emre Kılınç, Hakan Çalhanoğlu, Ahmed Kutucu ve Burak Yılmaz ilk 11’iyle çıkmıştı.

Ancak Şenol Güneş’in yaptığı bu değişiklik de beklenen etkiyi yaratamadı. Türkiye, 10 kişi kalan Sırbistan ile 0-0 berabere kaldı.

İLGİLİ HABER MAÇ SONUCU | Sırbistan Türkiye 0-0 | Türkiye fırsat tepti! MAÇ SONUCU | Sırbistan Türkiye 0-0 | Türkiye fırsat tepti!

Orkun Kökçü ilk kez…

29 Aralık 2000 tarihinde Haarlem, Hollanda’da doğan ve yakın zamanda Türkiye forması giymeyi tercih eden Feyenoord’un genç yıldızı Orkun Kökçü, bu maçla ilk defa A Milli Takım’ın formasını terletecek.

Hollanda’nın U17, U18 ve U19 takımlarında forma giydikten sonra U21’de Türkiye forması giyen Orkun, Avrupa futbolunun önemli yıldız adayları arasında gösteriliyor.

Maç sonrası kısa konuştu

Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında Şenol Güneş, kısa bir açıklama yaparak, “Daha fazla pozisyon üretmemek eksiydi, onun dışında memnunum. Takım iyi niyetle çalıştı. Beraberliğe üzülüyoruz tabii ki, özellikle rakip 10 kişi kaldıktan sonra. 11´e 11´de bu kadar iştahlıyken, rakip 10 kişi kalınca o golü bulmalıydık, bulamadık. Onun dışında olumlu tarafımız fazlaydı” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:21:30,