SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Macaristan maçına spor yazarları ne dedi?

Türkiye'nin Macaristan'a sahasında mağlup olduğu karşılaşmayı spor yazarları değerlendirdi.

Spor yazarları, Türkiye’nin Sivas’ta konuk ettiği Macaristan’a 1-0 mağlup olduğu karşılaşmayı yorumladı.
Yasin Yıldırım (Sözcü): Gerçek Türkiye bu değil, bunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Gönül isterdi ki, bugün 101. yılını kutlayacağımız Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı Sivas’ta, yeni bir tarih yazmak için çıktığımız bu yolculuğa galibiyetle başlayalım. Ama olmadı...
Mehmet Demirkol (Fanatik): Şenol Hoca belki de hazır olmayan kadroya top oynatmanın imkansızlığını görüp rakibe pusu kurmaya karar verdi. Ama ne olursa olsun orta sahada topa hakim olacak bileklere ihtiyaç vardı. Yenilgiyi Uğurcan dışında hak ettik. Ama Szoboszlai’nin sanat eseri kıvamındaki golüne o da şapka çıkarmıştır.
Ali Ece (Fanatik): İlk yarıda maalesef Şenol Güneş döneminin en kötü Türkiye Milli Takımı performansını izledik. Daha doğrusu 2000 doğumlu Szoboszlai başta olmak üzere Macarlar oynadı biz izledik. Holender de açık veren sağ kanadımız karşısında çok etkili bir ilk 45 oynadı. Özellikle merkez orta üçlümüz birbirinden çok kopuk bir ilk yarı oynadı.
Attila Gökçe (Milliyet): Bu maç, seyirci önünde oynansaydı, pekala davul-zurna eşliğinde coşkuyla kutlanacak bir galibiyet elde edebilirdik. Olmadı. Oysa Avrupa Uluslar Ligi, bizim için Dünya Kupası yolunu açabilecek küçük olasılıklar da vaad eden bir organizasyondu. İyi başlayamadık. Memnun değiliz. Ama şikayetimiz de yok. Bu çocukları seviyoruz.
Cem Dizdar (Fanatik): Kağıt üzerinde Türkiye uzak ara favori lakin ilk devre işler hiç de ‘kağıt’taki gibi işlemiyor. Arkadan kurulmaya çalışılan oyunun tüm riskleri aleyhimizdeydi. Macaristan takımının süratli paslaşmaları milli takımın yerden ve ayağa oyunlarını önledi. Burak Yılmaz’ın devre boyunca yalnızlığı tam da bu yüzdendi. Top o bölgeye ulaştırılamadı. İkinci devre, ön bölge oyununa geçilebilecek bir şablon bulunamayınca işler iyice karıştı!