SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tour de France esnasında maske nedeniyle polis şiddeti!

Son yıllarda tüm dünyada artan polis şiddetine son örnek, Fransa'da yaşandı. Dünyanın en prestijli bisiklet yarışı olarak gösterilen Tour de France'ın ikinci etabına yakın bir alanda gerçekleşen olayda bir çift, maskeyi düzgün takmadıkları gerekçesiyle polis şiddetine maruz kaldı.

SKOR DIŞ HABER
Güncellenme: 15:16, 31/08/2020
Tour de France esnasında maske nedeniyle polis şiddeti!

Corona virüsü salgınının yeniden artışa geçmesi nedeniyle maske takılması birçok ülkede zorunlu hale getirilirken, polisler bu kuralı şiddet uygulamaya neden olarak kullanmaya başladı. Tüm dünyada artan polis şiddetine son örnek, dünyanın en prestijli bisiklet yarışlarından biri olan Tour de France’da yaşandı.

Yarışın yapıldığı parkura yakın bir yerde gerçekleşen olayda polis, corona virüsü nedeniyle takılması zorunlu olan maskeleri düzgün kullanmadıkları gerekçesiyle polis şiddetine maruz kaldı. Çifte oldukça sert müdahalede bulunan polis, kadının çığlıklarına rağmen tavrını değiştirmedi.

Polisin sert müdahalesi sosyal medyada paylaşılınca, Fransa kamuoyu tarafından tepkiyle karşılandı. Polisin, son günlerde corona virüsünü halkın üzerinde şiddeti arttırmak için kullandığı savunuldu.

Yaşanan olaylar Twitter’da paylaşıldı:

Yayınlanma Tarihi:14:49,