SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fransa’nın ünlü spor gazetesini yerden yere vurdu! ‘Yakışmadı’

Lyon Başkanı Jean-Michel Aulas, Fransa'nın ünlü gazetesi L'Équipe'i, kadın takımının Şampiyonlar Ligi şampiyonu olduğu günün ertesinde attığı manşet nedeniyle sert bir dille eleştirdi.

SKOR DIŞ HABER
Güncellenme: 13:03, 31/08/2020
Fransa’nın ünlü spor gazetesini yerden yere vurdu! ‘Yakışmadı’

UEFA Şampiyonlar Ligi kadınlar finalinde Lyon, Wolfsburg’u 3-1 mağlup ederek üst üste beşinci, toplamda ise yedinci kez mutlu sona ulaşarak tarihi bir başarıya imza attı. Lyon Başkanı Jean-Michel Aulas, ülkenin en saygın spor gazetelerinden L’Équipe’i, maçın ertesi günü attığı manşet nedeniyle eleştirdi.

Takımının tarihi bir başarıya imza attığını düşünen Aulas, L’Équipe gazetesinin manşetinde bisiklet yarışı Tour de France’ın ikinci etabının yer almasını “Absürt ve pazarlama faaliyeti” olarak nitelendirdi. Lyon Başkanı, Fransız bisikletçi Julian Alaphilippe’ın sarı mayoyu giymesini manşetine taşıyan L’Équipe’in, kadın futboluna ilham verecek bir fırsatı kullanmadığını savundu.

Resmi Twitter hesabından bir paylaşımda bulunan Aulas “L’Equipe’in Lyon’un bu muazzam başarısını manşet yapmaması çok absürd ve fazlasıyla reklam kokan bir hareket! L’Équipe, Lyon’un Şampiyonlar Ligi şampiyonu olması yerine, henüz bitmemiş bir yarışın ikinci etabını manşetine taşıyor. Hiç de başarıya ilham verici bir manşet değil. L’Équipe’e yakışmadı” ifadelerini kullandı.

Bilindiği üzere bisiklet sporunun en prestijli yarışlarından biri olarak gösterilen Tour de France’ın (Fransa Bisiklet Turu) sponsorları arasında L’Équipe gazetesi de bulunuyor.

Lyon, finalde Wolfsburg’u yenerek Kadınlar Şampiyonlar Ligi’nde yedinci kez mutlu sona ulaştı. Fotoğraf: Reuters

İşte Aulas’ın yaptığı paylaşım: