SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Zlatan Ibrahimovic ile anlaşma tamam

Milan ile yarım sezonluk sözleşmesi sona eren Zlatan Ibrahimovic, İtalyan deviyle yeniden anlaşmaya vardı. Corona virüsü sonrası ertelenen liglerin yeniden başlayacağı dönemde kriz çıkaran Ibrahimovic, yıllık 7 milyon Euro kazanacak.

SKOR DIŞ HABER
Güncellenme: 11:55, 30/08/2020

Geçtiğimiz Ocak ayında ABD Ligi takımlarından Los Angeles Galaxy takımı ile olan sözleşmesi sona erdikten sonra 8 yıl aranın ardından yeniden Milan’a dönen Zlatan Ibrahimovic, İtalyan deviyle yarım sezonluk bir anlaşmaya varmıştı. Sezonun sona ermesinin ardından Milan ile olan sözleşmesi sona eren 38 yaşındaki İsveçli yıldız, kırmızı-siyahlı ekiple yıllık 7 milyon Euro ücret karşılığında yeniden anlaşmaya vardı.

Transferi hakkında Milan’ın resmi sosyal medya hesabına konuşan Zlatan Ibrahimovic, “Eve geri dönmek istedim. Şimdi daha iyi sonuçlar alabilmek için çalışmalara başlayabiliriz” dedi.

Milan’a maskot olmak için gelmediğini de sözlerine ekleyen Ibrahimovic “Kendimi iyi hissediyorum. Milan’ın, hak ettiği eski günlerine dönmesine katkı sağlamak için geldi. Milan ile altı aylık bir birlikteliğimiz oldu. Ancak henüz hiçbir şey kazanamadık. Taraftarlardan da başarıya gideceğimiz bu yolda yanımızda olmalarını istiyorum. Her zaman şampiyon Milan!” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz sezon Milan formasıyla 18 maça çıkan Zlatan Ibrahimovic, 10 gole imza atmıştı. Özellikle pandemi sonrası yeniden başlayan İtalya Ligi’nde Hakan Çalhanoğlu ile Ibrahimovic’in uyumu dikkat çekmişti. İkili, gollere yaptıkları katkıyla Milan’ın başarılı sonuçlar almasında önemli pay sahibi olmuşlardı.

CORONA DÖNEMİNDE KRİZ ÇIKARMIŞTI

Milan, corona virüsü salgını sonrası liglerin ertelenmesinin ardından ülkelerine giden futbolculardan, 20 Nisan'da İtalya'ya geri dönmelerini istemişti. Liglerin ne zaman başlayacağının belli olmadığı dönemde Milan'da Ibrahimovic, belirlenen tarihte İtalya'ya dönmemişti.

O dönemde çalışmalarını ortağı olduğu Hammarby takımında sürdüren Ibrahimovic, İtalya'ya erken gelmesi için geçerli bir neden göremediğini kulübe açıklamıştı. Ibrahimovic'in liglerin başlayacağı tarih kesinlik kazanmadan İtalya'ya gelmeyeceğini belirtmişti. Serie A’nın yeniden başlama tarihi açıklandığında ise İsveçli yıldız, tüm takım gibi İtalya’ya gelmişti.