SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ali Koç: Bu sene farklı bir uygulamaya geçiyoruz

TFF'nin 2020-2021 sezonu için aldığı Ekim ayından itibaren maçların yüzde 30 seyirci kapasiteli oynatılması şeklindeki kararın ardından Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, bu sezon bilet satışında farklı bir uygulamaya geçeceklerini söyledi.

Güncellenme: 16:49, 29/08/2020
Ali Koç: Bu sene farklı bir uygulamaya geçiyoruz

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, dün yaptığı açıklamada “Yönetim kurulunda 1 Ekim'den itibaren yapılacak tüm maçların localar varsa locaları kullanma, tribünleri ise yüzde 30 kapasite ile TFF Sağlık Kurulu'nun talimatnameleri gereğince kullanma kararı aldık” demişti. Nihat Özdemir, talimatlara uymayanlara ağır cezalar vereceklerini söyleyip “Nasıl futbolculara, yöneticilere cezalar uyguluyorsak taraftarlara da bunu uygulayıp bir disiplin sağlayarak, maçlarımızı yüzde 30 kapasiteli oynamak istiyoruz” şeklinde konuşmuştu.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Türkiye Futbol Federasyonu´nun (TFF) 2020-2021 sezonundaki Süper Lig maçlarının ekim ayından itibaren yüzde 30 kapasite ile seyircili oynanacağı kararını alması üzerine, “Bu sene farklı bir uygulamaya geçiyoruz. Kombineden ziyade maçlara bilet alma hakkını ilk önce satacağız” dedi.

YENİ UYGULAMA HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Fenerbahçe Televizyonu’na konuşan Ali Koç, konuyla ilgili olarak şunları söyledi;

Bu sene farklı bir uygulamaya geçiyoruz. Kombineden ziyade maçlara bilet alma hakkını ilk önce satacağız. Yarın öbür gün bununla ilgili açıklamaları yapacağız. Ne yazık ki malum sebeplerden dolayı stadımızın tamamını satışa çıkartamıyoruz. Ama son 2 senedir 38 bin, 39 bin ortalamayla sağ olsun taraftarlarımız Fenerbahçe’yi hep bu konuda önde tuttular. Doğal olarak hep bir rağbet, talep var. İyi günde de kötü günde de yanımızdalar. Ama bu sene malum sebeplerden dolayı kısıtlı bir seyirci alabileceğiz. Şimdi o uygulama şu an düşünülen ancak gidişat neyi gösterir göreceğiz ama şu an düşünülen ekim ayından itibaren locaların tam olarak %100 kapasiteyle, geri kalan statların da her tribününün %30 kapasiteyle satılabilmesine müsaade ediyor. İnşallah böyle başlayabiliriz, ondan sonra üstüne koyarak gideriz.”

Kombine satmaktansa maç bileti alma hakkını satacaklarını belirten Ali Koç “Bu hakkı alanlar maç biletlerini, maç günleri %20 daha ucuz alabilecekler. Sattığımız haklar, satacağımız bilet kapasitesinin üstündeyse TC kimlik numarası kullanılarak dönüşümlü bilet alma hakkını sağlayacaklar. En adil ve en çok sayıda bu kısıtlı kapasiteyi en çok taraftarla, tekil taraftarla doldurabilmek için böyle bir uygulamaya karar verdik. Bakalım ne olacak ama taraftarlarımızdan her zaman olduğu gibi bugün de bizim yanımızda olmalarını özellikle rica ediyorum” şeklinde konuştu.