SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Lionel Messi depremi! Kulübe yazı gönderdi: GİDİYORUM!

Lionel Messi, ayrılık kararını Barcelona yönetimine bildirdi. Marca'da yer alan habere göre Arjantinli yıldız sözleşmesinde yer alan bir maddeyi kullanarak bedelsiz olarak takımdan ayrılacak.

SKOR DIŞ HABER
Güncellenme: 23:39, 25/08/2020
Lionel Messi depremi! Kulübe yazı gönderdi: GİDİYORUM!

Hayal kırıklığı şekline bir sezon geçiren ve tüm bu olumsuz havayı kabusa çeviren 8-2’lik bir hezimetle sezonu noktalayan Barcelona’da Ronald Koeman yenilenme hareketinin bir parçası olarak geldi, Lionel Messi’nin kalmasını istediğini belirtti ancak İspanyol basınında bomba etkisi yaratan son haber iplerin kopma noktasında olduğunu gösteriyor.

Marca’da yer alan habere göre Barcelona’nın Arjantinli süperstarı Lionel Messi, kariyeri boyunca forma giydiği Barça’dan ayrılmak istediğini kulübe gönderdiği bir yazı yoluyla iletti.

Özel madde sayesinde…

Sözleşmesindeki özel bir maddeyi hayata geçirme talebinde bulunan Lionel Messi, buna göre takımdan bedelsiz olarak ayrılabilecek.

Messi’nin kontratında yer alan maddeye göre yıldız futbolcu, kontratı boyunca her sezon sonunda 10 Haziran’a kadar takımdan ayrılabiliyor. Sürenin geçmiş olmasına rağmen pandemi nedeniyle yaşanan anormal durumu öne süren yıldız oyuncu bu şekilde takımdan ayrılmayı düşünüyor.

İLGİLİ HABER Barcelona`nın yeni başkan adayı Jordi Farre, Klopp`u işaret etti! Barcelona`nın yeni başkan adayı Jordi Farre, Klopp`u işaret etti!

Buna rağmen 700 milyon Euro’luk serbest kalma maddesinin pazarlık yoluyla makul seviyeye inmesi için de Messi’nin böyle bir yola girdiği öne sürülüyor. Kulüp efsanesi Carles Puyol ise bu haberlerin çıktığı dakikalarda bir paylaşımda bulundu ve “Sevgi ve saygılar, Leo. Desteğim seninle dostum” ifadelerini kullandı.

TARAFTARLAR MESSİ İÇİN TOPLANDI

Barcelona taraftarları, Messi’nin ayrılık kararının ardından yönetime tepki göstermek için kulüp binasının etrafında toplanmaya başladı, polis güvenlik önlemleri aldı.

Puyol ve Suarez’den Messi’ye destek mesajı: “Kararına saygı duyuyorum Leo”

Yayınlanma Tarihi:21:19,