SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Alaba’nın o anları geceye damga vurdu!

Şampiyonlar Ligi Finali'nde Bayern Münih ile kupayı uzanan David Alaba hem sosyal medyada hem de Almanya'da gecenin en çok konuşulan ismi oldu.

Şampiyonlar Ligi Finali'nde PSG'yi devirerek kupaya uzanan Bayern Münih'te maç sonu yaşanan sevinç gösterilerine David Alaba damga vurdu.
Mücadelenin ardından uzun süre rakibi Neymar'ı teselli eden ve zafer coşkusuna katılmayan Alaba gecenin en çok konuşulan ismi oldu. Gözyaşlarına boğulan Neymar'a uzun süre sarılan Alaba arkadaşlarının şampiyonluk coşkusuna daha sonra katıldı.
28 yaşındaki Avusturyalı oyuncu kupa seramonisine de damga vurdu. Madalyasını almaya 'Black Lives Still Matter' (Siyahların hayatı hala önemli) yazılı tişörtle çıkan Alaba Şampiyonlar Ligi kupasının yanında diz çöküp yumruğunu havaya kaldırarak poz verdi.
ABD'nin Mineapolis kentinde George Floyd adlı siyahinin polis şiddeti nedeniyle hayatını kaybetmesi üzerine başlayan protesto hareketine destek veren Alaba'nın o anları geceye damga vurdu.
Milyonlarca insanın izlediği karşılaşmada giydiği tişörtle tüm dünyaya mesaj gönderen Alaba hem Neymar'a karşı centilmenliği hem de ırkçılığa karşı gönderdiği mesajla büyük övgü topladı.
Alaba'nın dikkat çeken tişörtünün ön yüzünde ise Almanca 'Gücüm İsa'da yatıyor' mesajı yer aldı. "Black Lives Matter ne anlama geliyor? ------- Black Lives Matter, ABD'de yaşayan Afro Amerikan kökenli halka karşı uygulanan şiddete ve ırkçılığa karşı kurulmuş sivil toplum hareketi.