SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Messi’nin ‘ayrılık’ kararını İspanyol basını duyurdu!

Barcelona'nın yeni teknik direktör Ronald Koeman ile bir görüşme gerçekleştiren Messi'nin kararını İspanyol basını yazdı.

TATİLİNİ YARIDA BIRAKTI ------- Barcelona'da bir süredir geleceği hakkında spekülasyonlar olan ve 8-2'lik Bayern Münih yenilgisinin ardından takımdan ayrılacağı dedikoduları daha da artan Lionel Messi, gün içinde tatilini yarıda bırakaran yeni teknik direktör Ronald Koeman ile görüşme yaptı. Bu görüşmenin detayları da İspanyol basınına yansıdı.
"GELECEĞİM BURADA DEĞİL" -------- Barcelona'ya yakınlığıyla bilinen Katalunya Radyosu RAC1'in aktardığı detaylara göre Lionel Messi, yeni teknik direktör Ronald Koeman ile yaptığı görüşmede geleceğini Barcelona'da görmediğini söyledi.
"AYRILMAK ZOR OLABİLİR" ------ Arjantinli yıldızın, 1 yıl daha sözleşmesi olduğunun da farkında olduğunu teknik direktöre ilettiği ve ayrılma konusunda zorluk yaşanabileceğinin de farkında olduğunu söylediği kaydedildi.
SERBEST KALMA MADDESİ ------- 2021'de Barcelona ile sözleşmesi bitecek olan ve Manchester City ile Inter'in ciddi şekilde istediği belirtilen Messi'nin Barcelona'daki serbest kalma bedeli, 700 milyon Euro.
AYRILIK KARARININ ARKASI -------- Neymar'ın Barcelona'dan PSG'ye transferini ilk açıklayan gazeteci olan ve geçtiğimiz günlerde Messi'nin de ayrılmak istediğini belirten gazeteci Marcelo Bechler de haberinin arka planını anlattı.
"YENİ BİR ADIM İSTİYOR" ------- Messi'nin tutulmayan sözler nedeniyle ayrılacağını kaydeden gazeteci, "Sezon başında önemli olanın büyük bir sözleşme ya da para değil, güçlü bir proje olduğunu söyledi. Ve hiçbir kupa kazanılamamasının, Bayern Yenilmesinin ardıkdan, 3-4 yıl daha oynayabileceğini ve Barça'ya yardım edebileceğinin farkında ancak onların kendisine yardım edemeyeceğini anladı. Messi her zaman Barcelona'yı düşündü ancak şimdi Barcelona olmadan da başka bir şeyler olabileceğini düşünüyor. Yeni bir adım atıp, Barcelona olmadan kazanmak isteyebilir" dedi.