SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Borussia Dortmund, Real Madrid’in genç yıldızı Reinier’i kiraladı!

Real Madrid'in ocak ayında Flamengo'dan 30 milyon Euro bonservis bedeliyle kadrosuna kattığı 18 yaşındaki Brezilyalı ofansif orta saha oyuncusu Reinier, iki yıllığına Borussia Dortmund'a kiralandı.

SKOR DIŞ HABER
Güncellenme: 17:42, 19/08/2020

Borussia Dortmund, Real Madrid’in 18 yaşındaki Brezilyalı ofansif orta saha oyuncusu Reinier’i iki yıllığına kiraladığını resmi internet sitesi üzerinden açıkladı.

2019’da Copa Libertadores ve Brezilya Serie A şampiyonluğu elde eden Flamengo’nun kadrosunda yer alan gelecek vadeden oyuncu ocak ayında 30 milyon Euro bonservis bedeliyle Real Madrid’e transfer olmuştu.

Dortmund’un sportif direktörü Michael Zorc, “Reinier çok büyük bir yeteneğe sahip ve hücumda pek çok farklı bölgede görevlendirilebilir” dedi ve ekledi: “İki yıldır gözümüz üzerindeydi; muhteşem tekniğinin yanı sıra fiziksel olarak da güçlü bir duruşu var.”

İLGİLİ HABER Fabio Jakobsen komadan çıktıktan sonra ilk kez konuştu: Hayatımı kurtardılar Fabio Jakobsen komadan çıktıktan sonra ilk kez konuştu: Hayatımı kurtardılar

Achraf Hakimi formülü!

Brezilya’nın U23 kadrosunda da yer alan Reinier, Faslı sağ bek Achraf Hakimi’nin yolundan gidiyor gibi gözüküyor. Hakimi de Real Madrid tarafından iki sezon Dortmund’a kiralanmış, daha sonra Real, oyuncuyu Inter’e satmıştı.

Açıklamasında Dortmund’un oyuncu yetiştirme kültüründen söz eden Reinier, “Kulüp genç oyunculara ve onları geliştirmeye odaklanmasıyla biliniyor. Burada çok şey öğrenmek, çok oynamak, takıma yardımcı olmak ve başarıya ulaşmak istiyorum” dedi.