SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İspanyol basınından Barcelona’ya ağır eleştiri!

İspanyol basını, Şampiyonlar Ligi'nde Bayern Münih'e 8-2 yenilerek tarihi bir hezimet yaşayan Barcelona'yı sert şekilde eleştirdi.

Şampiyonlar Ligi Çeyrek Finali'nde Bayern Münih'e ağır şekilde mağlup olan Barcelona'yı İspanyol gazeteleri topa tuttu. İspanya'nın en ünlü spor gazetelerinden biri olan EL Mundo Deportivo, "Bir dönemin sonu, utanç verici" başlığını attı.
2008 yılından bu yana ilk defa UEFA Şampiyonlar Ligi Yarı Finali'nde bir İspanyol takımının olmadığına dikkati çekilerek "Bayern, gol yağmuruna tuttuğu Barcelona'ya soğuk bir duş aldırdı" ifadeleri kullanıldı. 
Katalan gazetesi Sport da, "Tarihi aşağılama" ifadesini manşetten vererek, "Komik duruma düşen Barcelona, Avrupa'da tarihindeki en büyük mağlubiyeti aldı ve üzüntü verici bir şekilde 12 yıl aradan sonra ilk kez bir sezonu kupasız kapattı" dedi.
İspanya'nın en çok okunan spor gazetelerinden Marca da "Utanç" manşetiyle çıkarak, "Barcelona, sahadan tarihi bir aşağılamayla ayrıldı. Bayern, Barcelona'ya Avrupa'daki en büyük mağlubiyetini yaşattı.
Teknik direktör Setien gönderilecek. İspanyol futbolu 13 yıl aradan sonra Şampiyonlar Ligi'nde yarı finalde yok" diye yazdı.
"Tarihi aşağılama" manşetini kullanan As gazetesi de "Bayern karşısında yaşanan felaket, Barcelona'da kulübün tüm kurumsal alanlarında sonucu öngörülemeyen bir kriz yarattı" yorumunu yaptı.
Diğer İspanyol gazetelerinden El Mundo "Bir dönemin sonu için tarihi yenilgi. Messi dönemi olarak adlandırılan ve 10 yıldan fazladır kulübün vitrinini kupalarla dolduran bir dönem bitti" ifadesini kullandı.