SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’de Onyekuru bombası! Monaco ile temasa geçtiler…

Sarı-lacivertliler, Galatasaray’dayken canını yakan yıldız kanat oyuncusunu 2 yıl kiralamak için Monaco ile görüşmelere başladı. Nijeryalı futbolcunun menajerine de teklif sunuldu.

SKOR ÖZEL | İrfan Yirmibeş
Güncellenme: 10:39, 15/08/2020
Fenerbahçe’de Onyekuru bombası! Monaco ile temasa geçtiler…

FENERBAHÇE'NİN yeni transfer hedefi oldukça çarpıcı: Henry Onyekuru… Galatasaray'da kiralık olarak 1.5 sezon geçiren, sarı-lacivertlilerin ezeli rakibine karşı kurduğu 20 yıllık ‘Kadıköy Büyüsü'nün bozulduğu 3-1'lik maçta kapanış golünü atan Onyekuru… Kanarya, Nijeryalı oyuncu için Monaco ile temasa geçti, kiralama teklifinde bulundu.

2 MİLYON EURO TEKLİF

Fransızlar, ilk etapta bu futbolcuyu bonservisiyle elden çıkarmak istiyordu ancak Fenerbahçe'nin ısrarlı tavrı nedeniyle görüşmeleri kesmedi. Onyekuru için düşünülen formül, iki yıllığına kiralama. Fenerbahçe'nin her yıl için 2 milyon Euro ödemeyi teklif ettiği belirtiliyor. Sarı-lacivertliler, yıldız oyuncunun menajeriyle de bir görüşme gerçekleştirdi; 1.5 milyon Euro garanti ücret önerildi.

Fenerbahçe, Nijeryalı eski oyuncusu Joseph Yobo'yu da devreye sokarak Onyekuru'yu ikna etmeye çalışıyor. Sarı-lacivertliler kolay gözükmeyen bu transfer için tüm imkânlarını zorluyor. Yıldız kanat oyuncusu Galatasaray'da, geçen sezonun son üç maçına çıkmamıştı.