SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’da indirim yapmayan yolcu! Feghouli, Belhanda, Babel ve Donk…

Galatasaray'da gözler feragatname imzalamayan 4 isimde. Yıllık 900 bin Euro’yu kabul eden Ryan Donk, biten sözleşmesini yenileyecek. Feghouli 3 milyon Euro’nun altına inerse takımda kalacak. Teklifi reddeden Belhanda ve Babel ise gözden çıkarıldı

SKOR ÖZEL | Mesut Yıldırım
Güncellenme: 07:47, 14/08/2020
Galatasaray’da indirim yapmayan yolcu! Feghouli, Belhanda, Babel ve Donk…

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'in “30'u aşkın futbolcu feragatname imzaladı, 4'ü imzalamadı. Hukuk içinde onlarla da görüşeceğiz” sözlerinin ardından gözler bu isimlere çevrildi: Sofiane Feghouli, Younes Belhanda, Ryan Babel ve Ryan Donk.

Sözcü Gazetesi muhabiri Mesut Yıldırım’ın haberine göre; Teknik Direktör Fatih Terim'in “Problem çıkaracaklarsa gereken yapılmalı” dediği bu dört oyuncudan ikisi indirime yanaşmayınca gözden çıkarıldı. Belhanda ve Babel ile yolların ayrılmasına karar verildiği, şartlar uygun olursa kiralanacakları belirtildi.

Daha önce indirimi kabul etmeyen Donk cephesi ise yelkenleri suya indirdi. Geçen sezon 1.9 milyon Euro alan 34 yaşındaki Hollandalı'nın menajeri, 900 bin Euro'dan 1+1 yıllık kontratı kabul etti. Önümüzdeki günlerde yeni sözleşmenin imzalanması bekleniyor.

Sorunlu dörtlüden kalması istenen diğer isim Feghouli. Arda Turan'ın da övgüyle bahsettiği Cezayirli oyuncu ikna edilmeye çalışılıyor. Feghouli 3 milyon 850 bin Euro'luk ücretini 3 milyon Euro'nun altına indirirse takımda kalacak.