SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Arsenal’dan Mesut Özil için flaş karar!

Ada basınında yer alan haberlerde Arsenal'ın, Mesut Özil'in başka bir kulübe gitmesine onay verdiği ve maaş farkını karşılayacağı iddia edildi.

Güncellenme: 09:26, 11/08/2020
Arsenal’dan Mesut Özil için flaş karar!

Arsenal’in, yıldız oyuncuya başka bir kulübe bonservis ücreti olmadan gitme ve anlaştığı kulüpten alacağı maaş ile bu sezon kazanacağı maaş arasındaki farkı ödeme garantisi verdiği iddia edildi.

Uzun yıllardır gündemden düşmeyen ve Fenerbahçe taraftarlarının hayalini süsleyen Mesut Özil için Ada basınından flaş bir iddia ortaya atıldı. İngiltere’nin yüksek tirajlı gazetelerinden Mirror, 31 yaşındaki oyuncu ile kulübü Arsenal arasındaki iplerin kopma noktasına geldiğini yazdı. Hatta Kırmızı-Beyazlılar’ın, yıldız oyuncuya başka bir kulübe bonservis ücreti olmadan gitme ve anlaştığı kulüpten alacağı maaş ile bu sezon kazanacağı maaş arasındaki farkı ödeme garantisi verdiği iddia edildi.

YÜKSEK MALİYETİNDEN KURTULMAK İSTİYOR

Topçular’ın yıllık 17 milyon Euro’ya yakın bir rakam kazanan Mesut’un yüksek maliyetinden kurtulmak adına bu kararı aldığı belirtildi. Pandemi sonrası hiçbir maçta forma şansı bulamayan tecrübeli oyuncunun artık takımdan ayrılmasına kesin gözüyle bakılırken, Kanarya’nın bu durum sonrasında yeniden harekete geçmeye hazırlandığı öğrenildi.

10 NUMARA POZİSYONU İÇİN…

Max Kruse ile yolların ayrılmasının ardından 10 numara pozisyonunda boşluk doğmuştu. Fenerbahçe bu boşluk için Sosa ve Mesut Özil’den birini düşünüyor. Transferde büyük oynayan Kanarya iki oyuncudan birini almak adına önümüzdeki günleri oldukça yoğun geçirecek.