SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Emre Gönlüşen kimdir? Emre Gönlüşen kaç yaşında ve mesleği nedir?

Son dakika gelişmesiyle Emre Gönlüşen'in hayatını kaybettiği haberi geldi. Eski spor spikeri Emre Gönlüşen'in uzun süredir kanser hastalığıyla mücadele ettiği biliniyordu. Peki Emre Gönlüşen kimdir? İşte Emre Gönlüşen'in biyografisi...

Güncellenme: 18:18, 09/08/2020
Emre Gönlüşen kimdir? Emre Gönlüşen kaç yaşında ve mesleği nedir?

1978 doğumlu Emre Gönlüşen’den üzücü haber geldi. Bir süredir kanser tedavisi gören eski spor spikeri Emre Gönlüşen’in hayatını kaybettiği açıklandı. Peki Emre Gönlüşen kimdir?

HASTALIĞINI SOSYAL MEDYADAN DUYURMUŞTU

Emre Gönlüşen, 2019 şubat ayında kendisine kanser teşhisi konduğunu sosyal medya hesabından şu paylaşımla açıklamıştı.

Kötü haberi 3 ay önce aldığını belirten Emre Gönlüşen, 4 Şubat Dünya Kanser Günü hashtagini kullanarak “Bugün #4SubatDünyaKanserGünü yaklaşık 3 ay önce hasta olduğumu öğrendim, tedavi sürecim iyi bir şekilde devam ediyor ve bir kez daha anladım ki şu dünyada sağlıktan önemli hiçbir şey yok. Kimseyi üzmeye, kırmaya değmez hayat esprilerle daha güzel hatta benimkilerle bile” mesajını paylaştı.

EMRE GÖNLÜŞEN KİMDİR?

22 Ekim 1978 tarihinde Adana’da dünyaya gelmiştir. Adana Şehir Tiyatrosu Konservatuvarı’nda iki sene kadar diksiyon eğitimi alan Emre Gönlüşen, taraftarı olduğu Adanaspor maçlarını seslendirme ümidiyle, bölgesel yayıncı kuruluşun kapısını çalmıştır.

Onay aldıktan sonra her gün seslendirme için kanalın yolunu tutan Emre Gönlüşen, böylece televizyon dünyasının içine girmiştir. Bir süre sonra kanalda tam zamanlı işe giren Emre Gönlüşen, kurgu, montaj, haber spikerliği ve müzik-komedi gibi çeşitli programlar yapmıştır.

Bu işi profesyonel anlamda yürütmek isteyen Emre Gönlüşen, o dönem İtalya Ligi’ni yayınlayan TV 8’e deneyimlerinden bahsederek mail atmıştır.

TV 8 yönetimi tarafından kanala davet edilen Emre Gönlüşen, ayağının tozuyla İnter Milan maçını anlatmış ve beğenilince işe resmen başlamıştır.

Emre Gönlüşen bu adımın ardından kariyer basamaklarını D Spor, Telesport, NTV Spor ve Bein Sports ile devam ettirmiştir.

Spor tutkusu haricinde sıkı bir müzik takipçisi olan Gönlüşen, Beatles ve Rolling Stones hayranıdır.

Yayınlanma Tarihi:17:56,