SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Muslera’dan Arda’ya kaptanlık jesti!

Sakatlığı nedeniyle muhtemelen ocak ayına kadar sahaya çıkamayacak Uruguaylı eldiven, Cimbom’a geri dönen deneyimli futbolcuya birinci kaptanlığı teklif edecek

SKOR ÖZEL | Mesut Yıldırım
Güncellenme: 08:39, 08/08/2020
Muslera’dan Arda’ya kaptanlık jesti!

GALATASARAY'A geri dönen Arda Turan'ın sorumlulukları saha içinde sınırlı kalmayacak. Sarı-kırmızılı takım içindeki lider oyuncu eksiğini giderecek, Florya'da altyapıda ter döken tüm genç oyuncularla yakından ilgilenip onlara ağabeylik yapacak, ayrıca A takımdaki yerliler ile yabancılar arasındaki diyaloğu arttıracak deneyimli futbolcu; kaptanlık pazubendini de takmaya hazırlanıyor.

Halen sarı-kırmızılı takımın birinci kaptanı olan Fernando Muslera'nın da 33 yaşındaki yıldız futbolcuya jest yapmayı düşündüğü öğrenildi. Cimbom’da halen birinci kaptanlık görevi Uruguaylı eldivenin. Muslera'nın yokluğunda pazubendi takan Donk'un durumu belirsiz.

Selçuk İnan'ın bırakmasıyla ‘yerli kaptan' kalmadı, bu boşluğu Arda dolduracak. Ancak sakatlık sonrası tedavisi süren ve muhtemelen ocak ayına kadar sahaya çıkamayacak olan Nando'nun, altyapıdan yetişen Arda'ya birinci kaptanlığı önereceği öğrenildi. Arda'nın ise bu jeste “Birlikte yapalım” diyerek ‘eş kaptanlık' önerisini getirmesi bekleniyor.

Yayınlanma Tarihi:08:10,