SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor’da CAS kararı hakkında ilk açıklama

Trabzonspor, UEFA tarafından verilen 1 yıl Avrupa'dan men cezası ile ilgili CAS'a yapılan başvurunun reddedilmesinin ardından bir açıklama yayınladı.

Güncellenme: 22:33, 30/07/2020
Trabzonspor’da CAS kararı hakkında ilk açıklama

Spor Tahkim Mahkemesi’ne (CAS) UEFA’nın verdiği Avrupa’dan bir yıl men cezası ile ilgili itirazda bulunan Trabzonspor’un talebi reddedildi. Bu nedenle Şampiyonlar Ligi’ne katılmaya hak kazanmasına rağmen Avrupa’ya gidemeyecek olan Trabzonspor, CAS kararının ardından resmi internet sitesinden bir açıklama yayınladı.

Trabzonspor, CAS'ın 45 sayfalık gerekçeli kararını avukatlar tarafından incelendikten sonra kamuoyuna gerekli bilgilendirmeyi yapacağını duyurdu.

Bordo-mavili kulüpten yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“UEFA'nın 3 Haziran 2020 tarihinde vermiş olduğu ‘Avrupa kupalarından 1 yıl süreyle men’ kararı kulübümüzce 13 Haziran 2020 tarihinde CAS nezdinde temyiz edilmişti.

CAS'ın bugün resmi internet sitesinden duyurduğu ve tüm kamuoyu ile aynı anda öğrendiğimiz kararına göre başvurumuz kabul edilmemiş; UEFA'nın aleyhimize vermiş olduğu karar onanmıştır.

CAS'ın internet sitesindeki söz konusu açıklamadan 2,5 saat sonra kulübümüze ilettiği 45 sayfalık gerekçeli karar avukatlarımız tarafından incelenmektedir. Bu incelemenin ardından kamuoyuna gerekli bilgilendirme yapılacaktır” denildi.

İLGİLİ HABER CAS kararı sonrası Avrupa kupalarına gidecek takımlar değişti CAS kararı sonrası Avrupa kupalarına gidecek takımlar değişti