SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor ve Akhisarspor’dan sert açıklama: ‘Hakkaniyet ilkelerine aykırıdır’

Akhisarspor ve Bursaspor, Türkiye Futbol Federasyonu'nun almış olduğu küme düşmenin kaldırılmasına yönelik bir açıklamada yaparak, "Hakkaniyet ilkelerine aykırıdır" dedi.

Güncellenme: 23:05, 29/07/2020
Bursaspor ve Akhisarspor’dan sert açıklama: ‘Hakkaniyet ilkelerine aykırıdır’

TFF 1. Lig ekiplerinden Bursaspor ve Akhisarspor, profesyonel futbol liglerde küme düşmenin kaldırılması yönünde alınan karara karşı bir itirazda bulunacağını açıkladı.

Play-off yarı final eşleşmesinde Adana Demirspor’a elenerek Süper Lig’den bir sezon daha uzak kalacak olan Bursaspor’dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Türkiye Futbol Federasyonu'nun 29.07.2020 tarihinde basın yolu ile yapmış olduğu toplantı neticesinde gerekçe olarak gösterilen pandemi sürecinin etkilerinden dolayı tüm liglerden düşmenin kaldırılması kararı verilmiştir. Gerekçe olarak gösterilen pandemi sürecinden, sadece bulunduğu ligden düşen takımlar için etkilenmiş gibi gösterilmesi son derece üzüntü vericidir. Aynı süreç bulunduğu ligden bir üst lige çıkma mücadelesi veren tüm takımlar için geçerlidir.

Çıkma mücadelesi veren takımların göz ardı edilerek, sadece düşme hattındaki takımların pandemi sürecinden etkilendiği öngörüsü ile alınan karar adalet, eşitlik, hakkaniyet ilkelerine aykırıdır.

İLGİLİ HABER Son dakika... Süper Lig`de küme düşme kaldırıldı! Son dakika... Süper Lig`de küme düşme kaldırıldı!

Bursaspor Kulübü 2019-2020 sezonunda mücadele verdiği TFF 1. Lig’de taraftar desteği en çok olan takımların başında olup, pandemi sürecinden en çok etkilenen kulüp olmuştur.

Bu nedenle Türkiye Futbol Federasyonu'nun almış olduğu bu karar neticesinde, Bursaspor Kulübü olarak ulusal ve uluslararası tüm hukuki yollara başvuracağımızı bildiririz.”

Play-off yarı final eşleşmesinde Fatih Karagümrükspor’a elenerek Süper Lig’den bir sezon daha uzak kalacak olan Akhisarspor’dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Kamuoyuna Duyurulur; Türkiye Futbol Federasyonu'nun 29.07.2020 tarihinde basın yolu ile yapmış olduğu toplantı neticesinde gerekçe olarak gösterilen pandemi sürecinin etkilerinden dolayı tüm liglerden düşmenin kaldırılması kararı verilmiştir.

Gerekçe olarak gösterilen pandemi sürecinden, sadece bulunduğu ligden düşen takımlar için etkilenmiş gibi gösterilmesi son derece üzüntü vericidir. Aynı süreç bulunduğu ligden bir üst lige çıkma mücadelesi veren tüm takımlar için geçerlidir.

Çıkma mücadelesi veren takımların göz ardı edilerek, sadece düşme hattındaki takımların pandemi sürecinden etkilendiği öngörüsü ile alınan karar adalet, eşitlik, hakkaniyet ilkelerine aykırıdır.

Akhisarspor Kulübü 2019-2020 sezonunda mücadele verdiği TFF 1. Ligin büyük taraftar desteğine sahip olan ve pandemi sürecinden futbolcusu, teknik, ekibi ve personeliyle en çok etkilenen kulüp olmuştur.

Bu nedenle Türkiye Futbol Federasyonu'nun almış olduğu bu karar neticesinde, Akhisarspor Kulübü olarak Ulusal ve Uluslararası tüm hukuki yollara başvuracağızı bildiririz.”

Not: Basın toplantısı fotoğrafı, TFF.org’dan alınmıştı.

Yayınlanma Tarihi:21:07,