SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sergen Yalçın’dan efsane dönüş

Beşiktaş, Abdullah Avcı ile umutlarını yitirmişken efsane futbolcusu Sergen Yalçın liderliğinde küllerinden doğdu. Hemen hemen her istatistikte kendini aşan Kartal, camiaya umut oldu.

SKOR ÖZEL | Ali Aydın
Güncellenme: 07:34, 27/07/2020
Sergen Yalçın’dan efsane dönüş

Sergen Yalçın… 9 yaşında girdiği Beşiktaş'ın kapısında istenmeyen adam da oldu kurtarıcı da… Dört büyükleri dolaşıp geri geldiği siyah-beyazlıları, yıllar sonra teknik adam olarak sırtlayan Yalçın, zoru başardı.

Abdullah Avcı ile dibi gören takımı adeta dirilten, pandemi dönüşü her zamankinden önemli lig üçüncülüğüne taşıyan Sergen Yalçın, kolunda yazan ‘Ben efsaneyim' dövmesinin de hakkını verir gibiydi.

SORUNLARI ÇÖZDÜ

Daha az maçta daha fazla puan toplayan Sergen Yalçın ve ekibi, Avcı döneminde ‘1.6 olan maç başına' puan ortalamasını 2.1'e çıkardı. 1.5 olan ‘maç başına gol' ortalamasını 2'ye yükselten Yalçın, 1.3 olan ‘maç başına yenilen gol' ortalamasını ise 0.9'a indirdi.

Üstelik, Karius ve Ruiz gibi iki as oyuncusunu kaybetmiş, Ljajic ve Umut'tan da corona virüsü nedeniyle fazla faydalanamamış, maaş problemleriyle uğraşmışken…

İLGİLİ HABER Beşiktaş`ta transfer için harekat başlıyor! Beşiktaş`ta transfer için harekat başlıyor!