SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mahmut Tekdemir hem ağladı, hem ağlattı: ‘Kimse benimle alay etmesin diye…’

Süper Lig'de sezonu şampiyon olarak tamamlayan Medipol Başakşehir'in kaptanı Mahmut Tekdemir, NTV'de katıldığı canlı yayında duygusal anlar yaşadı. Futbola başladığı dönemle ilgili konuşan Tekdemir, yırtık ayakkabıyla futbol oynadığı günleri anlatırken gözleri doldu.

Güncellenme: 11:40, 26/07/2020
Mahmut Tekdemir hem ağladı, hem ağlattı: ‘Kimse benimle alay etmesin diye…’

Süper Lig’de tarihinde ilk kez şampiyon olan Medipol Başakşehir’in kaptanı Mahmut Tekdemir, takımının yaşadığı başarıda büyük bir rol oynarken katıldığı televizyon programında izleyenleri duygulandıran açıklamalar yaptı.

Futbola Damlaspor altyapısında başlayan ve ardından İstanbul Büyükşehir Belediyespor altyapısına geçen 32 yaşındaki Tekdemir, şimdiki adı Başakşehir olan İBB’ye transfer olduğu zaman yaşadıklarını boğazı düğümlenerek anlattı.

NTV’de katıldığı programda konuşan kaptan Tekdemir, izleyenleri de duygulandıran konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Benim hikayem şöyle. 15-16 sene aynı kulüpte oynuyorum profesyonel anlamda. Maç bitti, büyük heyecan, büyük sevinç. Arabaya bindim eve gidiyorum, birden duygulandım. 16 sene önce aklıma geldi, film şeridi gibi. İlk lulübe girdiğim an aklıma geldi, dün gibi aklımda. Ayakkabım yırtıktı şu önü, onu içine sokardım, yani kimse görüp de benimle alay etmesin, gülmesin diye.”

Öte yandan programda yer alan eski futbolcu Rıdvan Dilmen, Tekdemir’in bu sözleri üzerine “Sen gurur duyulacak bir kardeşimizsin ya. Biz de öyle yırtık ayakkabıyla girdik. Allah seni hep mutlu etsin aslanım” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Medipol Başakşehir’in Başkanı Göksel Gümüşdağ, aynı programda yaptığı açıklamada Fenerbahçe’nin Mahmut Tekdemir’i transfer etmek istediğini ancak sarı lacivertli kulübe olumsuz yanıt verdiklerini itiraf etti.

Yayınlanma Tarihi:11:24,