SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Max Kruse krizinde fitili Alman hukukçu yaktı!

Fenerbahçe, Max Kruse tarafından çekilen ihtarın son günü borcun yarısını futbolcunun hesabına yatırıyor. Önde gelen bir Alman hukukçu ise “Sözleşmeni feshet, paranın tamamını alacağız” deyip işi bozuyor.

SKOR ÖZEL | Sercan Hamzaoğlu
Güncellenme: 08:30, 24/07/2020
Max Kruse krizinde fitili Alman hukukçu yaktı!

Max Kruse'nin sarı-lacivertlileri şoke eden sözleşme feshinin arka planında ilginç gerçekler ortaya çıktı. Almanya'nın önde gelen bir spor hukukçusunun, sarı-lacivertlilerin hamle hatasını fırsata çevirmeye çalıştığı ifade edildi.

Süreç şöyle gelişti… Pandemi nedeniyle ödeme alamayan Kruse, kulübe 15 günlük süre verip ihtar çekti. İhtarın son gününde yönetici Selahattin Baki, Alman yıldızı arayıp orta yolu bulmak istediklerini anlattı.

BAŞKA BİR FİRMA DA ONAYLADI

Kruse reddedince, konu Başkan Ali Koç'a intikal ediyor. Görüşmelerin sonunda toplam alacağın yarısı yatırılıyor. Bunun üzerine söz konusu ünlü Alman avukatın “Sözleşmeni feshet ve gel. Paranın tamamını alacağız” yönlendirmesini benimseyen Kruse, denileni yapıyor ve kriz patlıyor.

İddialara göre Alman yıldız, konuyu danıştığı başka bir hukuk firmasından da olumlu dönüş alıyor. Kruse cephesi, davayı kazanacaklarına kesin gözüyle bakıyor.

Yayınlanma Tarihi:07:10,