SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

LeBron James ilk maçı sonrasında Breonna Taylor için adalet çağrısında bulundu

Orlando'daki Disney World'te ilk hazırlık maçına çıkan LA Lakers'ta LeBron James, maç sonrasında sosyal adalet çağrısında bulundu. James Mart ayında polis tarafından evinde öldürülen Breonna Taylor için adalet istedi.

SKOR DIŞ HABER
Güncellenme: 14:21, 24/07/2020
LeBron James ilk maçı sonrasında Breonna Taylor için adalet çağrısında bulundu

NBA’de 30 Temmuz’da tekrar başlayacak sezona, takımlar hazırlanmaya devam ediyor. Bu çerçevede LA Lakers ilk hazırlık maçında Dallas Mavericks ile karşı karşıya geldi.

Mavs’in 108-104 galip ayrıldığı maçtan ise esas geriye kalan LeBron James’in maç sonu açıklamaları oldu. Birçok oyuncu hazırlık kampı sırasında yapılan röportajlarda Black Lives Matter hareketine vurgu yapmış ve siyahi vatandaşlar için sosyal adalet çağrısında bulunmuştu. LeBron James de ilk maç sonu açıklamasında bu konuda konuşmaktan geri durmadı.

Gelen soruları yanıtlayan James, “Öncelikle öldürülen Breonna Taylor ve ailesi için adalet çağrısında bulunmak istiyorum. Cinayete teşebbüs eden tüm polislerin doğru bir şekilde yargılanması gerekiyor. Bu ligin lider karakterlerinden biri olarak, ailesi ve Kentucky Eyaleti’nin yasını paylaşıyoruz ve adalet istiyoruz. Neyin doğru ve neyin yanlış olduğu çok açık” diye konuştu.

James, George Floyd’un ölümü sonrasında da adalet çağrısında bulunmuştu. 35 yaşındaki başarılı sporcu, aynı şekilde Breonna Taylor’ın öldürülmesi sonrasında sosyal medya üzerinden yaşananlara tepki göstermiş ve ailesine taziye mesajı göndermişti.

Mart ayında Breonna Taylor’ın Louisville’deki evine polis tarafından izinsiz baskın yapılmış ve genç kadın yatağında başından vurularak hayatını kaybetmişti. Olaya karışan üç polisten yalnızca biri işten kovulmuş ve hiçbiri hakkında yasal işlem başlatılmamıştı.

NBA’deki birçok sporcu, kendileriyle yapılan röportajda Taylor için adalet çağrısında bulunuyor.

İLGİLİ HABER Mike Tyson geri dönüyor! Öncesinde Nate Robinson ringe olacak Mike Tyson geri dönüyor! Öncesinde Nate Robinson ringe olacak

Yayınlanma Tarihi:14:15,