SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yine yeni Fenerbahçe

Geçen sezon 16, bu sezon 15 transfer yapıldı. Önümüzdeki sezonda da takım yenilenecek. Mevcut kadrodan 13-14 oyuncu ile yollar ayrıldı veya ayrılacak.

Güncellenme: 07:34, 23/07/2020
Yine yeni Fenerbahçe

Kadro istikrarını bir türlü yakalayamayan, geçen sezon 16, bu sezon da 15 transfer yapan Fenerbahçe, önümüzdeki sezonda da kadrosunda büyük bir değişim yapmaya hazırlanıyor. Sarı-lacivertliler kaleci hariç her bölgeye transfer yapmayı planlıyor.

Orta sahaya Mert Hakan Yandaş ve İsmail Yüksek takviyelerini yapan Kanarya'da yönetim, çalışmalarına devam ediyor.

İşte son durum:

VEDALAR YAKIN

  • Kontratı biten İsla ve sözleşmesini fesheden Kruse ile yollar ayrıldı. Kaptan Emre futbol kariyerine nokta koyacak. Muriqi'in de Avrupa'ya transferi olası.
  • Kiralık gidip dönen Zanka ve Frey, sözleşmesi sona erecek Hasan Ali Kaldırım ve Mehmet Ekici vedaya hazırlanıyor.
  • Sözleşmeleri devam eden Alper Potuk, Dirar, Zajc, Jailson, Rodrigues ve Murat Sağlam ile yolların ayrılması planlanıyor.

UEFA ile FFP anlaşması ve TFF'nin harcama limiti, transferde sorun yaratıyor.

MURIQI GİDERSE KLAUSS

Fenerbahçe, forvet için Avusturya ekibi LASK'ta kiralık forma giyen Joao Klauss de Mello'yu (Klauss) gündemine aldı. 23 yaşındaki Brezilyalı forvetin bonservisi, Bundesliga ekibi Hoffenheim'da… Mavi-beyazlıların 4. lig seviyesindeki pilot takımı Hoffenheim 2'ye Mart 2018'de transfer edilen Klauss, 1.90'lık boyuyla tipik bir pivot santrfor…